Browsing posts tagged: aracı
Sosyal medya öfke yansıtma aracı olarak kullanılıyor

Sosyal medya üzerinden fiziksel bütünlüğe tehdit söz konusu olmadığı için insanların kendilerini kısıtlamadan öfkelerini dışa vurduğunu aktaran İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden Psikiyatrist Onur Okan Demirci, bu öfkenin psikolojik olarak ciddi hasarlar bıraktığını detaylar...

Airlander 10: Futbol sahası büyüklüğünde en uzun hava aracı üretime geçiyor

Dünyanın en uzun hava aracı Airlander 10, prototiplerle yürütülen denemelerin başarıyla sonuçlanmasının ardından üretime geçiyor. 92 metre uzunluğa 43,5 metre genişliğe sahip Airlander 10’in boyutları bir futbol sahasına denk.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Yemen’de insansız hava aracı saldırısı görüntülendi

Yemen’de hükümete ait bir aseri üsse, Husi isyanacılar tarafından düzenlenen insansız hava aracı (İHA) saldırısında altı askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırı anı, olay yerindeki kameralar tarafından görüntülendi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çin uzay aracı, Ay’ın karanlık yüzüne başarı ile iniş yaptı

8 Aralık’ta fırlatılan Chang’e 4, Ay’ın ‘karanlık yüzü’ olarak bilinen keşfedilmemiş bölgeye inen ilk uzay aracı oldu. Çin devlet medyası inişin başarılı ile gerçekleştiğini duyurdu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

NASA’nın aracı 6,4 milyar kilometre uzaklıktaki uçuşunu tamamladı

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), Güneş Sistemi’nin uzak sınırlarındaki gök cismi Ultima Thule’ye başarıyla alçak uçuş yaptı. NASA yetkilisi Alice Bowman “Dünya’dan en uzak noktadaki alçak uçuşu detaylar...

Yeni Ufuklar: NASA’nın uzay aracı Güneş Sistemi’nin en uzak noktasındaki tarihi görevine ilerliyor

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), tarihi nitelikteki bir görevi yerine getirmek için Güneş Sistemi’nin uzak sınırlarındaki bir gök cismine alçak uçuş yapacak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’daki Sarı Yelekliler protestosu Belçika’ya sıçradı: Brüksel’de 2 polis aracı ateşe verildi

Fransa’da başlayan ve akaryakıt fiyatlarındaki artışın protesto edildiği gösteriler, Belçika’ya da sıçradı. Başkent Brüksel’de olaylar çıktı, 2 polis aracı yakıldı. Hollanda’da da protesto çağrısı yapıldı. Yusuf Özkan’ın detaylar...

InSight: NASA’nın Mars’a indirdiği uzay aracı hakkında bilinenler

NASA 6 yıl aradan sonra Mars’a dönüyor. InSight uzay aracı planlandığı saatlerde Mars’ın yüzeyine indi. Uzay aracının görevi ise Mars’ın yeraltı yapısını incelemek olacak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Park Halindeki Aracı Yakmaya Çalışan Kişi Polisi Alarma …

Soner HASIRCIOĞLU – DHA/İSTANBULBahçelievler’de gece saatlerinde park halindeki bir panelvan midibüsün altına bez koyarak yakmaya çalışan bir kişi polisi alarma geçirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

NASA, Güneş’e ‘dokunacak’ uzay aracı Parker Solar Probe’u tanıttı

NASA gelecek yıl, Güneş’in atmosferine göndereceği uzay aracı Parker Solar Probe’u tanıttı. Maryland’deki Laurel Labaratuvarı’nda tasarlanan ve küçük bir otomobil büyüklüğündeki Parker Solar Probe, Güneş’e en fazla yaklaşan uzay aracı detaylar...

Yılmaz Özdil: Demokrasi aracı cenaze arabası!
Yılmaz Özdil: Demokrasi aracı cenaze arabası!

Asrın liderimiz belediye başkanlarına şu tavsiyede bulundu: “Ben belediye detaylar...

DUDU, AKP’NİN TERÖRÜ TEHDİT ARACI GİBİ KULLANMASINI GÜNDEME TAŞIDI

DUDU, AKP’NİN TERÖRÜ TEHDİT ARACI GİBİ KULLANMASINI GÜNDEME TAŞIDI

CHP Hatay Milletvekili ve PM Üyesi Av. Mevlüt Dudu, son dönemde giderek şiddeti artan ve ülke geneline yayılan terörün, AKP iktidarı tarafından vatandaşa sopa ve tehdit aracı gibi kullanılarak, detaylar...

Çin ile ABD arasında ‘deniz aracı’ gerginliği artıyor

Pekin yönetimi Washington’dan, kıyıları çevresindeki gözetim faaliyetlerin, durdurmasını istedi. Pentagon, bir Çin savaş gemisinin ABD’ye ait bir insansız deniz aracına uluslararası sularda el koyduğunu açıklamıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Uzay aracı Rosetta kuyruklu yıldıza çarparak görevini sonlandırdı

Avrupa Uzay Ajansı’nın 12 yıl önce 67P kuyruklu yıldızını incelemek için fırlattığı aracın görev süresi bugün sona erdi. Kuyruklu yıldıza çarpan Rosetta 67P’yi takip ettiği sürede dünyaya 100 binden fazla fotoğraf yolladı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

AP raportörü Piri: OHAL Kürtlere yönelik baskı aracı olmaya başladı

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’de darbe girişimi sonrası dönemi değerlendireceği oturumu öncesinde, Türkiye Raportörü Kati Piri, OHAL kapsamındaki gözaltılar, açığa almalar ve belediyelere kayyum atamaları konusunda endişesini dile getirdi.

Orijinal haber detaylar...

Dünyanın en uzun hava aracı ilk kez havalandı

Yapımı İngiltere’de tamamlanan zeplin ile uçak karışımı hava aracı Airlander 10, dün ilk kez havalandı. Hava aracının gözlemden, iletişim ve ulaşıma kadar birçok farklı alanda kullanılması planlanıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Ermeni Meselesi, Dünyanın Her Yerinde Türkiye’ye Karşı Elverişli Bir Şantaj Aracı Olarak Kullanılmaya Başlandı”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi engelleme girişimlerine değinerek, “Alman Parlamentosunun aldığı son karar da bu zincirin son bir halkasıdır. Dünyada soykırım konusunda söz söyleyebilecek en son detaylar...

Alman otomobil devleri binlerce aracı geri çağırıyor

Geçen yıl Volkswagen ile patlak veren emisyon skandalının ardından diğer Alman otomobil devleri de harekete geçti. Mercedes, Porsche, Opel ve Audi, emisyon yazılımlarının kontrolü için Almanya’da 600 binden fazla aracı geri çağıracak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...