Browsing posts tagged: 2050'de
Türkiye 2050’de 11. büyük ekonomi olabilir

Londra merkezli araştırma şirketi Pricewaterhouse Coopers (PwC) tarafından hazınlanan ‘2050’de Dünya’ (World in 2050) rapor günümüzün gelişen ülkelerinin yakın dönemde dünya devleri ile boy ölçüşen ekonomilere dönüşeceğini ortaya koydu. Rapora göre Çin, ABD’yi en detaylar...

BM: 2050’de Afrikalı çocuk gelin sayısı iki katına çıkabilir

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, acil önlem alınmazsa, Afrika’daki çocuk gelinlerin sayısının 2050 yılında iki kattan fazla artarak 310 milyona çıkacağı uyarısında bulundu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

AB’ye Göre 2050’de Petrole Gerek Kalmayabilir

AB Komisyonunun uzmanlar grubuna hazırlattığı rapora göre 2050 yılına kadar elektrik, hidrojen ve biyoyakıtlar petrolün yerini doldurabilecek. Sektör temsilcileri, akademisyenler ve AB Komisyonu uzmanlarının ortaklaşa hazırladığı ”Gelecekte Ulaşım Yakıtları” detaylar...

‘2050’de İngiliz Ekonomisi Vietnam’ın gerisinde kalacak’

Guardian gazetesi, iş dünyasının Asya ve Latin Amerika üzerinde odaklandığına işaret ederek, İngiltere ekonomisinin ‘yavaş şeride geçeceğini’ yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Dünyada göçmen sayısı 2050’de 400 milyonu aşacak’

Raporda hükümetlerin, bir yandan göçün faydalarından yararlanmayı garanti altına alıp bir yandan da göçmen işçilerin haklarını koruyabilmek için bu duruma hazırlıklı olmaları gerektiği vurgulandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...