Siyasilerden Karadeniz’deki doğal gaz rezervi keşfi için tebrik mesajları

“MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü “Milli doğalgazımız ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Mavi Vatan geleceğimizdir.Mavi Vatanımızı donanmamızla koruyacak, ittifaklarımızla pekiştireceğiz. Karadeniz’den Akdeniz’e dostlarımızla birlikte emperyalizme karşı omuz omuza.” dedi

“FATİH İLE TÜRKİYE ÇAĞI’NIN KAPISI AÇILIYOR”

Abdulhamit Gül, Türkiye’nin Karadeniz’deki ilk milli derin deniz sondajını gerçekleştiren Fatih sondaj gemisinin doğal gaz keşfi üzerine Twitter hesabından, “Fatih ile Türkiye Çağı’nın kapısı açılıyor. Müjdeler olsun.” paylaşımı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır.” sözünü paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da “Milli enerjide yeni bir dönem açıldı, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Müjdeler olsun.” ifadesini kullandı.

“YENİ BİR ŞAHLANIŞA ŞAHİT OLDUK”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün kuvvetli Türkiye yolunda yeni bir şahlanışa şahit olduk. Şanlı devletimizin yükselişi, daha nice müjdelerle ilanihaye sürecek. Bu uzun maratonda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bize durmak yok.” değerlendirmesini yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fatih gemisini selamladığı fotoğrafı paylaşarak “Elhamdülillah” ifadesini kullandı.

“GURURLANDIK”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Twitter hesabından yayınladığı tebrik mesajında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir döneme şahitlik etmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “Müreffeh yarınlar, kuvvetli ve tam bağımsız Türkiye yolunda Sakarya Gaz Sahası’nın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da doğal gaz rezervi bulunmasını kutladı.

Selçuk, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde arama faaliyetleri yürüten Fatih gemimizin Karadeniz’de bulduğu doğal gaz rezervinin müjdesiyle gururlandık. Bu keşfin, ülkemizin müreffeh yarınlarına değer katmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: ENERJİDEKİ BAĞIMSIZLIĞIMIZIN ARİFESİNDEYİZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Büyük Türkiye yolunda, Fatih sondaj gemimizle atılan adımla enerjideki bağımsızlığımızın arifesindeyiz.” ifadesini kullandı.

Oktay, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de bulunan doğal gaz rezervi “müjdesine” ilişkin #MüjdelerOlsun etiketiyle paylaşımda bulundu.

Türkiye’nin tarihindeki en büyük doğal gaz keşfinin hayırlı olmasını dileyen Oktay, paylaşımında, “Büyük Türkiye yolunda, Fatih sondaj gemimizle atılan adımla enerjideki bağımsızlığımızın arifesindeyiz. Türkiye için çalışmaya, üretmeye ve mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Orijinal haber kaynağı için; Ulusal Kanal – Son Dakika Haberleri

İlgili haberler:

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir