“Örgüt yığınak yaparken hükümet neredeydi!”

halacoglu2
Sözde çözüm süreci ile kırsaldan şehirlere yerleşme fırsatı bulan terör örgütü PKK’ya karşı güvenlik birimlerinin sürdürdüğü operasyonlarda ardı ardına şehit haberlerinin gelmesi Türkiye’yi hüzne boğdu. MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, yaşananların sorumlusu olarak AKP hükümetini işaret etti
Terör örgütünün şehirlere silah ve militan yığınağı yapmasına hükümet tarafından göz yumulduğunu iddia eden Halaçoğlu, bunun hiçbir şekilde izahının olmayacağını söyledi. Halaçoğlu şöyle dedi:

Vebali kime ait!

“Maalesef her gün şehit haberleri geliyor. Aslında bu yaşananlar defalarca söylediğimiz bir durumun sonuçları. Sureti haktan görünerek şehitlerin cenaze namazlarına katılan başta Başbakan olmak üzere devlet adamlarına söylenecek çok söz var. Terör örgütü şehirlere yapılanırken ve bu kadar silah yığıyorken nasıl, niye göz yumdunuz? Bunların izah edilecek bir yanı yok. Örgüt bu işleri yapıyor, bu kadar silah yığınağı yapıyor, sizin kılınız kıpırdamıyor. Örgüt şehirlere yapılanıyorken siz ne yapıyordunuz? İstihbaratınız onları dinlemek ve takip etmek yerine kimi dinliyordu? Bunun vebali kime ait diye sormak gerekir? ‘Yabancı uyruklu keskin nişancılar var’ deniyor da bunlar neden takip edilmiyor. Ayrıca bu durumu da milletin bilmesi gerekiyor.” Yusuf Halaçoğlu, AKP hükümeti tarafından farklı bir isimle yeniden gündeme getirilen sözde çözüm süreci için de tekrar bu tür bir adım atılmasının çok büyük bir hata olacağını bildirdi. Halaçoğlu, “Çaresizlikten dillendiriyorlar. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden geldiğinde onlara bunu önerdi. ABD’nin isteğinin dışına da çıkamadıkları için ne yapacaklarını şaşırdılar. Bir yolunu bularak ‘tekrar örgütü ile nasıl masaya otururuz’un arayışındalar. Ama bunu yaparak tekrar büyük bir hata işlemiş olurlar. Çözüm süreci diye bununla uğraşacaklarına, terörün tamamen bitirilmesi noktasında ne yapacaklarını planlamaları gerekir” diye konuştu.

“Örgüt yığınak yaparken hükümet neredeydi!” – İlk Kurşun Gazetesi.

Orijinal haber kaynağı için; İlk Kurşun Gazetesi

İlgili haberler:

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir