Melih Aşık: Nazizmin sırası!

epYG2n
Avrupa Parlamentosu, 2009 yılında aldığı bir kararla 23 Ağustos’u Nazizmin ve Stalinizmin kurbanlarını anma günü ilan etti. İsveç, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Hırvatistan, Polonya, Macaristan, Slovenya, Kanada, Gürcistan ve ABD 23 Ağustos’un “Siyah Kurdele Günü” adıyla Nazizmin ve Stalinizmin anılması günü olarak kabulü için
özel yasa çıkarttılar.
Böyle özel yasa çıkartmayan ülkelerden biri Almanya, biri de Türkiye.
CHP’li Onur Öymen soruyor:
– Acaba böyle bir yasa çıkartmamızın zamanı gelmedi mi? Hükümet ve muhalefet partileri böyle bir öneriyi Meclis’e getirmeyi düşünürler mi?
Bizce böyle bir yasanın tam sırası…

Yeniden Türk’üz…

Değerli gazeteci Müyesser Yıldız’ın dediği gibi…
Alman meclisinin “soykırım” iftirasının tek bir faydası oldu;
Türkiye’yi yönetenler “Türk” olduğumuzu anımsadılar.
Türk ve Türk milleti diyemeyen, çok sıkışınca “Bu millet” diyen, Türk’ü Laz, Kürt, Abaza, Gürcü gibi alt kimlik saymakta ısrar eden yöneticiler artık üzerine basa basa “Türk” diyor. Örneğin Tayyip Erdoğan:
“Orada 11 tane Türk varmış. Ne Türk’ü, geç o işi. Onların Türklükle alakası yok”
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ:
“Ermeni soykırım iddiaları Türk Milletine, Türkiye Devleti’ne Türk tarihine bir iftiradır.”
Aslında Alman meclisinde oy kullananların kimi Kürt kimi Kürt asıllı. Ama Erdoğan ve Bozdağ onlara “Türk” diyor. Doğrusu da bu. Ne diyor anayasa: “Türk Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” Demek ki sıkışınca gerçek kimliğimizi hatırlıyoruz!

YOLS

OECD ülkeleri arasında yolsuzluk sıralamasında Meksika birinci Türkiye ikinci olmuş.
Meksika’nın notu 100 üzerinden 35, bizim notumuz 41… Dünyada ikinciyiz ama Avrupa’da birinciliği kimseye kaptırmamışız. Bunları yazarken aklımıza unutulmuş bir haber geliyor… Şu Reza Zarrab’ın Tahran şubesi olan… İran’da ölüm cezasına çarptırılan Babek Zencani’nin iddiası ne oldu… Ne demişti Babek…
– Üç Türk bakana 137 milyon dolar rüşvet verdim…
Kim bu bakanlar? Neden geçen dönemin ve bu dönemin bakanları açıklama yaparak Babek’in isim vermesini talep etmiyor?
En kötüsü… Yolsuzluk birinciliğimiz halkı da fazla şaşırtmıyor. Herkes alıştı düzene…

Osmanlı’nın 100 yıl önce Ermenilere yaptığı tehcir (zorunlu göç) suç da emperyalizmin günümüzde Ortadoğu’da milyonları göçe zorlaması suç değil mi?
Akif Kökçe

FETÖ

Son iki yılda FETÖ yani ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ operasyonlarında gözaltı sayısı yaklaşık 4 bin, tutuklamalar 800 olarak kaydedildi. Gözaltıların yaklaşık yarısı bu yıl gerçekleşti.
Bir avukat dostumuz anlattı. Mahkemede bir şahıs FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle ifade veriyor. Şahıs savcıya soruyor:
– İktidar partisi de Cemaat ile yıllarca iç içe çalıştı, birlikte icraat yaptı, onlar neden suçlanmıyor da ben suçlanıyorum?
Savcının cevapı:
– Eğer 17 /25 Aralıkta onlar gibi “Kandırıldım” diyerek Cemaatten ayrılsaydınız siz de suçlanmayacaktınız.
– Peki Cemaat o güne kadar terör örgütü değildi de aniden terör örgütü mü oldu?
Savcı cevap vermiyor, şahıs daha sonra tutuklanıyor.

Terör İstanbul’da…

İstanbul’da dün yine alçakça bir terör eylemi gerçekleştirildi, 7’si polis 11 vatandaşımız hayata veda etti.
Son haftalarda Amerikan basınında üst üste Türkiye’deki darbe olasılıklarına ilişkin makaleler yayımlandı. Bunlardan sonuncusunu ABD yönetimine yakın Foreign Affairs’te okuduk… Deniyordu ki:
“Eğer PKK ile devlet sarmalı arasında süregelen savaş kontrolden çıkacak olursa, eğer kitlesel şiddet batı şehirlerinde güvenlik zafiyetinin ortaya çıkmasına neden olursa ve büyük bir ekonomik düşüş yaşanır ve eğer hükümetin otoriter tavırlarında artış söz konusu olursa, ordu harekete geçebilir. Eğer Erdoğan gaddar bir polis baskısı oluşturur ve daha fazla kaos oluşmasına neden olurken kanlı katliamlar yaşanacak olursa, toplum generallerin yönetimi ele almalarını isteyebilir.”
Acaba dünkü terör eylemi, bu planın parçası, ilk adımı mıydı?
Bilemeyiz… Tek bildiğimiz Batı’nın terörü araç olarak kullanarak Türkiye’yi tehdit ettiği, iktidarı bu yolla sıkıştırdığıdır.

Milliyet

Melih Aşık: Nazizmin sırası! – İlk Kurşun Gazetesi.

Orijinal haber kaynağı için; İlk Kurşun Gazetesi

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir