Kategoriler: İnternet Medyası

Makam aracını satan baro başkanı meslektaşlarına minibüs aldı

Konya Baro Başkanı Fevzi Kayacan, makam aracını açık artırmayla sattı. Başkan, sattığı aracın parasıyla avukatların hizmetinde kullanılmak üzere biri minibüs, iki araç aldı.

Konya Baro Başkanlığı`na aday olduğunda makam aracını satarak avukatlara servis aracı alacağını açıklayan Başkan Fevzi Kayacan, sözünü yerine getirdi. Kayacan, makam aracı parasıyla avukatların kullanması için biri minibüs olmak üzere iki araç aldı.

Başkan Kayacan, satışın önceki hafta yapıldığını açıkladı. Kayacan, avukatların keşif ve tespitlere giderken kullanılmak üzere biri minibüs olmak üzere iki hizmet aracı aldıklarını ifade etti.

Fevzi Kayacan, `Baro seçimleri öncesinde başkan olduğumda yapacağım bazı sözleri vermiştim. Bunların arasında makam aracını satma sözü de vardı. Baronun şu an bir makam aracına ihtiyacı yok. Avukat arkadaşlarımız göreve giderken araç bulamazken, benim makam aracına binmem uygun olmazdı. Baro olarak Wolksvagen marka makam aracını 45 bin TL`den açık artırmaya çıkardık. Yapılan açık artırma sonucunda 58 bin 300 liraya satış gerçekleşti.` dedi.

Başkan Kayacan, biri minibüs olmak üzere iki yeni araç alarak, baroya kayıtlı avukatların hizmetine tahsis edildiği bilgisini verdi. Özellikle yeni mesleğe başlayan avukatların işlerine gidip gelirken sıkıntı yaşadığını anımsatan Baro Başkanı Fevzi Kayacan, `Makam aracının satışından elde edilen araçla biri minibüs olmak üzere iki yeni araç aldık. Bu araçlar hem avukat arkadaşlarımıza servis hizmeti verecek hem de keşif ve tespit yapmak için giderken kullanabilecekler. Amacımız, meslektaşlarımızın hizmet standardını yükseltmek için daha iyi imkanlar sunmak.` diye konuştu.

Kaynak:CİHAN

Orijinal haber kaynağı için; Haber Hukuk

Benzer haberler: