Kütahyalı’dan Altaylı’ya: Şiddet skandalı ortaya çıkmasın diye FETÖ’cülerle iş birliği yaptı

Habertürk yazarı Fatih Aytaylı ile Güneş Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı arasında yaşanan polemikte iki yazar eski dosyaları açmaya başladı.

Rasim Ozan Kütahyalı 22 Temmuz’daki yazısında Serap Çil olayını hatırlattı. Kütahyalı, Serap Çil’in Kasım 2010’da kendisi ile görüştüğünü ve Fatih Altaylı tarafından şiddet gördüğünü yazdı.

YAZININ İLGİLİ BÖLÜMÜ:

“2010 senesinin Kasım ayında genç bir kadın ısrarla benimle görüşmek ve bana çeşitli belgeler iletmek istiyordu.

*

Bu kadının adı Serap Çil’di. Yanında da sonradan ünlü bir dizi oyuncusu ile evlenen kız arkadaşı vardı. O zamanlar yaşadığım Selenium Twins’in çatı katına onları aldım. Serap Çil koca koca dosyalarla gelmişti. Heyecanlıydı. “Bu konuda ilk kez sizinle konuşuyorum” dedi.

*

Fatih Altaylı ile ilişkisini ve kendisini golf sopasıyla dövdüğünü anlattı, darp belgesi gösterdi. Zaten Kasım 2010 itibariyle hadise yakın bir zaman önce olduğu için Deniz Bulutsuz gibi morlukları vardı. Feci şekilde Altaylı tarafından şiddet görmüştü.

*

Tüm süreci ve sonradan mahkemede de ispatlanacak olan dekontları ve mesajlaşmaları gösterdi. Uzun süre de lüks bir otelde kaldığını yine faturasıyla gösterdi. Altaylı’nın susması için çok para verdiğini anlattı.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın!

KÜTAHYALI’DAN SERT SUÇLAMA

Ozan Rasim Kütahyalı, Serap Çil olayının nasıl sonuçlandığını anlatırken Altaylı hakkında sert suçlamalarda bulundu:

– “Bu görüşmeden 4-5 gün sonra Serap Çil ile ilgili ilk haberler patlamaya başladı. Ama bunlar Serap aleyhine ve Altaylı lehine haberlerdi.

*

Çil’in evi polisler tarafından basılmıştı. Bilgisayarına ve evdeki tüm belgelere el konmuştu. Serap Çil’in şantajdan tutuklanacağı yazılıyordu.

*

O hengamede golf sopasıyla feci şekilde şiddet gören bu genç kadın meramını anlatmaya çalışıyordu ama dönemin Fetullahçı İstanbul Emniyeti’nin tam desteğiyle Altaylı hamle üstünlüğü kurmuştu. Ali Fuat Yılmazer ile Fatih Altaylı Serap Çil noktasında tam ittifak yapmıştı.

*

Altaylı yaptığı bu kadına şiddet skandalının ve diğer detayların ortaya çıkacağından korkmuş ve hemen dönemin Fetullahçı polis şefleriyle kendi menfaati için işbirliği kurmuştu. Sonrasında ben de bu konuyu gündeme getirdim ama iş işten geçmişti.”

FATİH ALTAYLI KÜTAHYALI HAKKINDA NE YAZMIŞTI?

Rasim Ozan Kütahyalı (ROK), eşi Nagehan Alçı’yla birlikte Hürriyet yazarı Cansu Çamlıbel’in ayağını kaydırıp yerine Verda Özer’i nasıl getirdiklerini Güneş’teki köşesinde yazmıştı. Operasyonu Hürriyet’in o dönemki patronu Aydın Doğan’ı ikna ederek yaptıklarını açıklayan ROK’a büyük tepki gelmişti.

Yazı üzerine Nagehan Alçı, suçu ROK’a yıkıp “Benim ilgim yok” demişti.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, olaya çok sert cevap verdi.

Altaylı’nın yazısının satır başları şöyle:

“Geçenlerde bazı gazetelerde kendisine yazı yazdırılan bir adam bir şeyler yazmış.

Eşiyle beraber Aydın Doğan’la konuşmuşlar ve Cansu Çamlıbel’in ayağını kaydırıp, Çamlıbel’in yerine Verda Özer’i yazar yaptırmışlar.

Bu ayıbı da marifet yapmış gibi, güç gösterisi olarak anlatıyor.

Ben o kadar önemli bir adamım ki, medya patronlarına kimi yazar yapacaklarına kadar etki ederim diyor.

Tam şecaat arz ederken, sirkatin söylemek durumu.

Allah’tan eşi daha aklı başında biri olduğu için ‘Benim bu konu ile alakam yok. Yalan söylüyor’ diyerek bu işten sıyrıldı.

Neyse yazdıkları önemli değil zaten.

Yazıyı okurken şunu düşündüm.

Aslında Türk medyasında sağcı, solcu, ilerici, gerici, milliyetçi, bölücü gibi yazar ayrımları yok.

Sadece çok daha basit iki gazeteci sınıfı var.

Yavşaklar ve yavşak olmayanlar.

Ben o yazıya bakınca bunu gördüm.

Bunu yazarı için söylemiyorum.

Çünkü o gazeteci sınıfında değil zaten.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın!

Orijinal haber kaynağı için; Ulusal Kanal – Son Dakika Haberleri

İlgili haberler:

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir