Kategoriler: Gazeteler

'Kocanı Nasıl Öldürürsün' kitabının yazarı, eşini öldürdüğünü itiraf etti!

Oregon eyaletine bağlı Multnomah bölgesi savcısı Shawn Overstreet, 71 yaşındaki Nancy Crampton Brophy’nin, 2 Haziran 2018’de 63 yaşındaki kocası Daniel Brophy’i öldürmekle suçlandığını söyledi.

İddiaya göre yazar, silahla önce sırtından vurduğu kocasına, yerdeyken de ateş etti.

Oregon Live’a göre savcı Overstreet, Brophy’nin hücre arkadaşı Andrea Jacobs’a yanlışlıkla itirafta bulunduğunu ifade etti.

Brophy ile hücre arkadaşı arasında geçen konuşmayı mahkemeye taşıyan Overstreet, “Brophy, kollarını açarak hücre arkadaşına ‘vurulma anında bu kadar uzaktaydım’ dedi.” diye konuştu.

Overstreet, Brophy’nin daha sonra kendini düzelttiğini ve ateş etmenin yakın mesafeden gerçekleştiğini söylediğini aktardı.

Brophy’nin hücre arkadaşı Andrea Jacobs, yazarın bu konuşmadan sonra utanmış göründüğünü ve ilişkilerinin “çok garipleştiğini” kaydetti.

Yazarın avukatları, iddiaları reddederek Brophy’nin silahlı saldırı sırasında bir kahve dükkanında olduğunu belirtti.

Avukatlar, aralarının iyi olduğunu göstermek amacıyla mahkemeye eşler arasındaki mesajları sundu. Savunma avukatları ayrıca dolandırıcılıktan hapis yatan Jacobs’un şahit olarak dinlenmesinin yanı sıra iddianın detaylı şekilde araştırılması gerektiğini söyledi. (euronews)

Orijinal haber kaynağı için; Hukuki Haber

Benzer haberler: