Kategoriler: İnternet Medyası

Kızına hırsızlık dersi verirken yakalandı

Kızına hırsızlık dersi verirken yakalandıKızına hırsızlık dersi verirken yakalandıİzmir’de çok sayıda hırsızlık suçundan kaydı bulunan bir kişiy eşi ve 8 yaşındaki kızı ile birlikte geldiği Bursa’da polisin dikkatini çekti. Bir alışveriş merkezinde kıza babanın tatbiki ders verdiği sırada polis devreye girdi.

Emniyetteki sorgulamasının ardından nöbetçi mahkemeye sevkedilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. İzmir’de çok sayıda hırsızlık suçundan kaydı bulunan Veysi Aksoy (29) eşi ve 8 yaşındaki kızı E.A. ile birlikte Bursa’ya geldi.

Baba-kız Bursa Kapalı Çarşıda dolaşırken çevrede devriye gezen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan güven timlerinin dikkatini çekti. Baba Aksoy’un kızına sık sık uyarıda bulunduğunu hatta daha ileri gidip nasıl çalması gerektiğini anlatırken polisler tarafından fark edilen zanlı takibe alındı. Daha sonra Merkez Osmangazi ilçesindeki bir alışveriş merkezine giren baba kız eğitime bu alışveriş merkezinde de devam etti.

Mağazaya ayakkabı satın almak için gelen Aysun B. isimli bayan ayakkabı denediği sırada çantasını yan tarafa bıraktı. Babasının da uyarılarıyla harekete geçen küçük kız Aysun B.’nin yere bıraktığı çantasını bayana fark ettirmeden aldı. Ancak polislerin kendisini izlediğinden haberdar olmayan küçük kız aldığı çantayı babasına verirken polis ekipleri tarafından yakalandı. Baba- kız emniyet müdürlüğüne götürüldü. 8 yaşındaki E.A. babasının kendisine zorla hırsızlık yaptığını belirterek kendisinin okumak istediğini söyledi. Kız annesine teslim edildi. Gözaltına alınan baba Veysi Aksoy Bursa Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adliyeye çıkarıldı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen baba tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CİHAN

Kaynak : Haber7

Orijinal haber kaynağı için; Yeni Günde Hep Beraber – Güne Başlarken

Benzer haberler: