Kategoriler: İnternet Medyası

Erzurum Barosu seçim sonucu

115 üyenin oyunu alan Mehmet Güzel, hukuk ve adaletin güçlenmesi için çalışacaklarını söyledi. Baro binasında dün sabah başlayan seçim heyecanı, akşam saatlerinde sona erdi.

İki dönem başkanlık yapan Avukat Naci Turan’ın aday olmadığı seçimlerde üç avukat başkanlık için yarıştı. Avukat Talat Göğebakan, Avukat Mustafa Çavuş ve Avukat Mehmet Güzel’in aday oldukları genel kurula üyeler ilgi gösterdiler. 266 kayıtlı üyeden 238′inin katıldığı genel kurul sabah saatlerinde başladı. Öğleden sonra üyeler, yeni başkanı belirlemek için sandık başına gittiler.

Divan başkanlığının yaptığı sayım sonucunda 115 üyenin oyunu alan Avukat Mehmet Güzel, Erzurum Baro Başkanlığı’na seçilirken, diğer adaylar Avukat Talat Göğebakan 78, Avukat Mustafa Çavuş ise 35 oy alabildi. Seçimlere katılan 10 üye de boş oy kulandı. Seçim sonrası tebrikleri kabul eden yeni başkan Mehmet Güzel, seçim sürecinin zorlu geçtiğini söyledi.

Seviyeli ve düzeyli geçen bir yarış sonucunda kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Avukat Mehmet Güzel, “Bundan sonra baronun daha iyi çalışması, üklemizde adaletin ve hukukun güçlenmesi için çalışacağız” dedi.

Benzer Haberler :

Yasa

Orijinal haber kaynağı için; Haber Hukuk

Benzer haberler: