Kategoriler: İnternet Medyası

Erdoğan’ın başdanışmanından Wikileaks yorumu

Erdoğan'ın başdanışmanından Wikileaks yorumuErdoğan'ın başdanışmanından Wikileaks yorumuBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, Wikileaks belgelerinin hükümeti itibarsızlaştırmaya dönük iddialar içerdiğine dikkat çekti.

Bunun da hiç tesadüf görünmediğine işaret etti. Akdoğan, Star Gazetesi’nin Açık Görüş ekinde yer alan makalesinde, bu belgelerin yayınlanmasıyla ilgili olarak İsrail’i işaret etti. Ancak Türkiye’nin ve Erdoğan hükümetinin bu belgelerin altında kalma ihtimalinin düşük olduğunu savundu.

Yalçın Akdoğan’a göre dünya, asrın en büyük örgütlü propaganda faaliyeti ile karşı karşıya. Wikileaks hadisesi, uluslararası düzeyde ilişkileri yeniden dizayn etmeye, halkların psikolojisi ile oynayarak ülkeleri farklı tutum ve politikalara yöneltmeye dönük bir etkinlik. Bu sızıntıdan ABD’nin zarar göreceğine dair güçlü bir emare olmadığını belirten Akdoğan, bazı güçlerin tüm bilgi ve belgelere rağmen ABD yönetiminin istenen adımları atmamasından rahatsızlık duyduğunu ve onu istenen yörüngeye çekmeye çalıştığını öne sürdü. Ardından, “Bundan, öncelikli hesabı olan ülke İsrail’dir. İsrailli yetkililer ABD’nin Türkiye’ye gerçekten baskı yapmadığını düşünüyorlar.” görüşlerine yer verdi.
 

Zaman

Kaynak : Haber7

Orijinal haber kaynağı için; Yeni Günde Hep Beraber – Güne Başlarken

Benzer haberler: