Erdoğan’dan ABD’ye tepki: Ey Amerika! Size kaç kere söyledim

“PKK ile PYD’nin bir farkı var mı? YPG’nin bir farkı var mı? Bütün yazılı kayıtları bunların bizim elimizde. Amerika’ya diyoruz ki ‘Bu terör örgütüdür’, Amerika’nın yetkilileri kalkıyor ‘Hayır biz onları terör örgütü olarak görmüyoruz’. Ey Amerika! Size kaç kere söyledim. Siz bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü PYD ile YPG ile mi berabersiniz? Ey Amerika! Ne PKK’yı bize tanıtabilirsiniz, ne PYD’yi bize tanıtabilirsiniz, ne YPG’yi bize tanıtabilirsiniz. Bunları biz gayet iyi biliriz. DAEŞ’i de biz biliriz, bunları da biz biliriz. Ama bunların hiçbirini bugüne kadar tanıyamadınız. Tanıyamadığınız için bölge kan revan içinde.”
erdogan_dan_abd_ye_tepki_ey_amerika_size_kac_kere_soyledim_h91538_837b7 (1)
Cumhurbaşkanı Erdoğan ,20. Muhtarlar Toplantısında konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Şili, Peru ve Ekvador’dan sonra bir de Senegal ziyaretimiz oldu. Bu gezi gerçekten çok çok verimli bir gezi oldu. Hem resmi görüşmelerimizi gerçekleştirdik, hem de iş adamlarımızın görüşmelerini gerçekleştirdiği iş konseylerinin toplantılarına katıldık. Daha önce çok sınırlı ilişkimiz olan bu coğrafyalarla oldukça yakın bir ilişki içindeyiz. Bu artış önemli olmakla birlikte, bölgenin potansiyeli dikkate alındığında henüz katetmemiz gereken birçok konu olduğunu da görüyoruz.

Oturulduğu yerden netice alınmıyor. Kimse oturduğun yerde seni bulmaz. Koşacaksın, çalışacaksın. Biz 13 yıldır bunu yaptık, yapacağız. Birileri Türkiye’yi kendi içinde tutmaya çalışıyor ama biz bu oyuna gelmeyiz. Türkiye ne zaman ayağa kalksa bu oyun oynanmaktadır.

“MİLLETİMİZİ BÖLEMEYECEKLER”

Suriye’de 400 bin masum insanın canı pahasına kurulan tezgahın amacını çok iyi biliyoruz. Siz muhtarlarımızın huzurunda bir kez dah söylüyorum milletimizi bölemeyecekler, ülkemizi parçalayamacaklar. Minarelerden günde 5 vakit okunan ezanları susturamayacaklar. Biz 79 milyon vatandaşımızla, tek millet, tek bayrak, tek vatan demeye devam edeceğiz. Türkiye bir ülkenin adı değildir. 100 milyonlarca mağdur, mümin için umudun adıdır. Sorumluluğumuz çok büyüktür. Biz bu ülkeyi sağlam tutmazsak, kardeşlerimize yardım eli uzatma imkanımız olmaz.

“TARİHİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜCÜMÜZ VAR”

Türkiye 2023 hedeflerine doğru olan kutlu yürüyüşünü ve terörle mücadelesini kararlılıkla devam ettirecek. Birileri bizim bu 3 yükü birden omuzlayacağımızı sanıyor ama yanılıyor. Hep diyorum Türkiye eski Türkiye değildir. Yeni Türkiye’nin henüz inşa sürecinde olabiliriz ama temelleri sağlam attık. Bizim karşımıza hangi güçler çıkartılırsa çıkartılsın millet olarak tarihimizden aldığımız gücümüz var. Eğer mesele sayı üstünlüğü, silah üstünlüğü olsaydı, Alparslan başaramazdı. Eğer mesele sadece teknoloji olsaydı Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Savaşı, Vietnam ve Afganistan farklı sonuçlanırdı. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Dün bir tweet gösterdiler bana. İki asker bir Türk bayrağı ile duruyorlar ve arkasındaki duvarda bir yazı var; ‘Seni seviyoruz uzun adam’ Şimdi Güneydoğu’da onlar mücadele ediyorlar. İşte biz, o kardeşlerimizin yanındayız, onlarla beraberiz ama onlar da bir şeye inanıyorlar, şehadete. Bunu küçümseyenler olabilir ama bunun hakikatine inananlar işte o insanlar. Ben de o askerlerimizi, polisimizi, korucularımızı gözlerinden öpüyorum.

ABD’YE PYD SİTEMİ: EYY AMERİKA

Birileri yurtdışına gidip, PYD-YPG terör örgütü değil diyorlar. Bal gibi de terör örgütüdür. Bu ifadeyi kullananlar bu terör örgütlerinin avukatı konumundalar. Hele hele bunlar bir de ana muhalefet partisinin mensupları olunca durum çok farklı bir hal alıyor. PKK ile PYD’nin bir farkı var mı? Bütün yazılı kayıtları bunların elimizde. Biz ABD’ye diyoruz ki bunlar terör örgütüdür. Yok onlar diyor değildir. Ey Amerika! Size kaç kere söyledim. Siz bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü PYD ile YPG ile mi berabersiniz? Ey Amerika! Ne PKK’yı bize tanıtabilirsiniz, ne PYD’yi bize tanıtabilirsiniz, ne YPG’yi bize tanıtabilirsiniz. Bunları biz gayet iyi biliriz. DAEŞ’i de biz biliriz, bunları da biz biliriz. Ama bunların hiçbirini bugüne kadar tanıyamadınız. Tanıyamadığınız için bölge kan revan içinde.”

“SİZ HER MAHALLENİN CUMHURBAŞKANISINIZ”

Siz her köyün, her mahallenin Cumhurbaşkanısınız. Birileri muhtarlıklara çok farklı gözle bakabilir, siz seçilmişsiniz. Sizi seçenlerin en öndekileri sizsiniz. Siz demokrasinin en uç ayağısınız. Cizre’de Sur’da mahalleri işgal eden teröristlerin, camilerimize neler yaptıklarını medyadan eminim sizler de takip ediyorsunuz. Teröristler mukaddes kitabımızın içine ve etrafına bomba koyarak saldırı yapıyorlar.

AVRUPA ÜLKELERİNE TERÖR TEPKİSİ

Avrupa ülkelerinin bir kısmı uzun süre PKK ile DHKP-C’ye kaynak aktardı. Hatta tescilli katillerin ellerini kollarını sallayarak gezmesine de izin verdiler. Bunlardan bir tanesi Türkiye’ye girdi ve yakalandı. Avrupa ülkelerinin bir kısmı çeşitli nedenlerle hala aynı hatayı sürdürüyorlar. Bu iş akreple kurbağanın hikayesi değildir. O akrep mutlaka bir gün onları da sokacaktır. Düşmanımın düşmanı dostumdur basitliği müttefikliğe yakışmaz. Suriye’de yapılanın adı tam da budur. İlkeli olmak lazım, burada ilke yok. Biz teröriste terörist demeyi, o şekilde muamele etmeyi sürdüreceğiz. DEAŞ’la mücadele bahanesiyle masum insanları bombalayan ülkelerin gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

“BM, SEN NE İŞE YARIYORSUN?”

Mültecileri öcü gibi görenlerin, bu sorunun sebebi Esed’e göz yummaları şaşırtıcıdır. Ne diyor BM, mültecilere sınırı açın. Sen ne işe yarıyorsun? Biz 3 milyon insan aldık. Siz ne aldınız, hangi ülke aldı? Bin mültecinin lafını yapıyorsunuz. Bize yapılan maddi yardım 450 milyon dolar. Bizim harcamamız 10 milyar dolar.

Terör için İstanbul ve Ankara’nın diğer başkentlerden farklı olmadığını acı tecrübelerimizden biliyoruz. Suriye’de ölenlerin canını daha az değerli görmek insanlıktan nasibini almamaktadır. Patlayan bombaları görmemek ikiyüzlülüğün ta kendisidir. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Allah bizi zalimlerin yanında olmaktan muhafaza eylesin.

Terör operasyonları sadece 2 partinin Genel Merkezi’ni rahatsız ediyor. Biri Kandil’den talimat alan malum parti, diğeri ana muhalefet partisi. Ana muhalefet partisi milletvekilleri operasyonları toplu infaz şeklinde sunma çabasında. Terör örgütü yanında durarak siyaset yapılmaz. Kongre kazanırsın ama milleti kazanamazsın.

Dünya yanıyor, ana muhalefetin tek derdi fotoğrafın kimin indirdiği.

ulusalkanal.com.tr

Erdoğan’dan ABD’ye tepki: Ey Amerika! Size kaç kere söyledim – İlk Kurşun Gazetesi.

Orijinal haber kaynağı için; İlk Kurşun Gazetesi

İlgili haberler:

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir