Kategoriler: Gazeteler

Başkonsolos okulda dayak yiyen Sinem’e söz verdi

TÜRKİYE’NİN Stuttgart Başkonsolosu Türker Arı, Almanya’nın Heilbronn kenti Neckarsulm kasabasında engelliler okuluna giden ve bir gün okuldan her yeri morlar içinde dönen 11 yaşındaki Sinem Gültekin’i ziyaret etti.

Aileden olay hakkında bilgi alan Başkonsolos, “Sinem’i bu hale getirenlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacak. Konsolosluk olarak yetkili mercilerde konu hakkında girişimlerde bulunacağız” dedi.

Sinem’in SABAH’ta yayınlanan fotoğraflarını gördükten sonra şok olduğunu ifade eden Başkonsolos, “Avrupa’nın göbeğinde insan hakları olan bir ülkede yardıma muhtaç engelli Sinem’e yapılan bu tür çirkin olay bizleri son derece üzdü. Umarım yakın zamanda sorumlular bulunup cezasını çeker” şeklinde konuştu.

Gültekin Ailesi ise, Başkonsolos Türker Arı’yı yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını belirtti ve “Devletimiz yanımızda olması bize güç verdi. Hukuk mücadelesi başlattık ancak avukatımız bir süre sonra dosyayı iade etti. Sinem okula giderken tedirgin oluyor. Yetkililerden yardım istiyoruz. Kızımızı bu hale getiren hesabını vermeli. Engelli çocuğa böyle davranılır mı?” diye seslendi.

Temel ISIK / HEILBRONN

Orijinal haber kaynağı için; SABAH AVRUPA – Die Türkische Tageszeitung.

Benzer haberler: