RSS ile takip et

Av.İsmail Arslan

Kazanı Kaynatınca...

Rating: 2 votes, 4,50 average.
Fahişe diyorlar, orospu da... Sözlük, ’kolay elde edilen düşük ahlaklı kadın’ diye tanımlıyor. Bazıları da ’para karşılığı bedenini kullandıran kadın’ diyor.

Sözlük, ’kolay elde edilen düşük ahlaklı’nın ’kadın’ olduğunu özellikle vurguluyor. Kolay elde edilen düşük ahlaklı kadın göz kırpsa onunla olmak için tepişerek sıraya girecek erkeklere ise toz kondurmuyor. Sözlüğe halka halka diyelim ve devam edelim. Konu edeceğim şey başka.

Karşılığında bir bedel ödüyorsun ve alıyorsun.

Neyi alıyorsun?

İstediğinin bir zaman kullanım hakkını. Sana tahsis ediliyor. Anlaştığınız süre içinde anlaştığınız şekilde oluyor. Sonra çekip gidiyorsun. Bir kez daha istersen, yine bedel ödemek durumundasın.

Bu alış verişte kullanılan tanım, bedel maddi olduğunda (para, eşya, yemek, içki v.s) farklı, manevi olduğunda (eğlendirmek, hoş zaman geçirmek, iyi hissettirmek v.s) daha farklı oluyor.

X lira bedel ile bir otel odasında üç dört saat kiralanan bir bedenin sahibi ’düşük ahlaklı, kolay elde edilen’ o, sonra x lirası ile dilerse çanta alıyor, dilerse karnını doyuruyor, dilerse makyajına saçına harcıyor, dilerse biri ile yiyor ve artık ne dilerse yapıyor...

Tasarrufundadır aldığı, dilediğince kullanır.

Bir şekilde tanışıp, x bedel söz konusu olmadan komiklik, karizma, şamata, tav ile biraz zaman geçirildiğinde ve bir yemek ısmarlandığı, bir buket çiçek, ya da bir hediye alındığında şovmenliği ile rahatlatıp etkilediğini aynı otele götürdüğünde ise olayın adı başka oluyor. Götürülenin ona alınan çantayı ve ısmarlanan yemeğin mekanını beğenmesi örftendir tabi.

Bir de bu devamlılığa binmişse daha farklı artık... İlişki deniyor.

Bedel maddi olunca farklı manevi olunca farklı anılıyor ya, böylesi bir üçkağıda sessiz kalmanın tahlili karakterleri sereserpe ortaya koyuyor... Her şekilde bir bedel ödenmekte ise, bedeller arasına nifak sokanlara da halka halka diyoruz...

Değer yargılarının kökünün laçkalığının önemli alametlerinden birisi budur.

Etki, ışığın suya değdiğindeki kırılma gibi açı sapmasına neden olmakta.

İşin özü, etkilenenlerin cümlesi sürüdür. Taraflarınca kabul edilsin edilmesin çobanın deyneğinin ucunda yaşarlar ve yönlendirildikleri tarafa akarlar. İradesini sürüden yana koyanın düzülürken ağlaması makul olsa da normal değildir.

Amiyane tabir ile...

Kullandıran ile kullanan arasında iyi ve kötü tasnifi, kullanım için tayin edilen bedel niteliği ve niceliği esasta hiç bir şeye etken değildir. Buna rağmen bence -varsa bir- değer mantalitesi x karşılığı bedenini kiraya veren, karizmasına, şamatasına tav olduğuna bedenini kullandırandan daha kıymetli olmalıdır.

Bir kaç etkili sohbetin ve bir kaç kuruşun karşılığı benzer bir geri dönüşe neden oluyorsa bunları birbirinden ayırıp birine tu kaka diğerine sempatik yaklaşımlı hasta beyinlilikten kurtulmak için derhal ’bir bedel ile’ bir psikologa terapi öneriyorum. Terapinin bedeli illa para olacak değil ve terapi veren özellikle psikolog olmalı da değil diyeyim de olayımız daha anlaşılır olsun.

Etkinin olduğu her yer kaynar. Kazana düşen nereye denk gelirse...
Kategoriler
Uncategorized

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.