RSS ile takip et

Av.İsmail Arslan

Sadeleştirmeye ihtiyacımız var sadece:

Bu yazıya Not ver
Sadeleştirmeye ihtiyacımız var sadece:

Dinin yegane gayesinin uluhiyeti sadece Allah'a tahsis ile, iyi bir insan olmayı ve bunun için de sahih ahlak sahibi olunmasını talim ettiği gibi.
Devletin sadece yatay ve dikey eşitliğe ihtimam ile, adaleti tesis etmekle yükümlü bir organizasyon olduğu gibi.
Hukukun sadece zulmü engelleme ile yükümlü olduğu gibi.
Zulmün gayrın hakkına tecavüz olduğu gibi.
Anayasanın insan hak ve hürriyetlerine saygılı değil, insan hak ve hürriyetlerine dayalı bir nizamı tesis ile yükümlülüğünün asıl olduğu gibi.

Devlet kadrolarına adam yerleştirmekte gayretli olan tüm yapılar kesinlikle artniyetlidirler. Hangi argümanı kullandıklarının bir önemi yok, önemli olan devlete sızma niyetlerinin var olmasıdır ve bunu göre bile buna göz yuman ve hatta işlerini kolaylaştıran her mevki makam ünvan sahibi de ya bizzat hain, ya da çıkarı için şahsiyetini satmış müflistir.
Devletin dini adalettir ve tek ölçeği de liyakattır.

İktidarın hocaları neden fakir fukaraya şükrü öğütlerler, zengine infakı talim etmenlerin cevabı:
Fakirin Allah'tan gayrı dayanağı yoktur. O, kendine iyi yaşam sunması için çalışmaya mecbur olan, vazifesinde ihanete düşerse, onu suçlamak yerine, Allah'a topu atar ve kendi noksanlığı sebebiyle bu durumu yaşadığına inanması daha kolaydır. Variyetli ise, ziyan yaşarsa, muktediri sorumlu tutar ve ona kafa tutar. İmkanları genişlemezse hatta ona ceza dahi kesebilir.
Bu yüzden variyet sahibinin imkanlarının genişletilmesi ve fukaraya şükür talimi muktedirin kolayına ve işine gelendir.
Bu dünyanın kendi zamanında yok olacağına inanan ve bu yok oluşa damgasını vurmak isteyen fanatik bazı sapkınların proje piyonları olmak ya da onları tarihe gömmek sizlerin ellerinizde ey insanlık!
Falanın deccalı filanın mehdisi ve falanın mehdisi filanın deccali iken tüm dünya bu fanatiklerin hamlelerine kilitlenmiş sonunu beklemede olmamalı.
Dünyayı fanatiklerin cirit alanı haline getiren de onlara koşulsuz itaat eden sessiz yığınlar maalesef. Kişilere onlarda olmayan meziyetleri yükleyerek onları baş belası haline getiren yığınlar akıllarını başlarına devşirmezlerse onların göz dönmüşlüklerine kurban edileceklerdir.
Olması gereken, kişi bazlı değil ilke odaklı siyaseti hayata geçirebilmek. Aksi halde onun mehdisi bunun deccalini öpmek için dünyayı kan gölüne çevirecek.

Hukuk nosyonu için 4 yıllık lisans eğitiminin dahi asla yeterli olmadığını, hukuk sosyolojisi ve felsefesi alanlarında ciddi yoğunlaşmak, en azından tüm hukuk derslerine aşinalık ve uzun mesleki tecrübe ile belli sahalarda uzmanlaşmak gerektiği açık iken, 4 yıllık herhangi bir lisans eğitimi alanlara idari hakimlik gibi tam anlamıyla hakikatli hukuk nosyonu gerektiren bir alanda istihdam imkanı sağlanması projesi kesinlikle fetö kafası işidir. Uygulayıcı fetöcü olmayabilir, ama liyakatsız, tek vasfi koşulsuz itaat olacak hakimleri adalet mekanizmasına yerleştirme kafasını başka bir ifade ile vasıflamak dogru değildir.
Kategoriler
Uncategorized

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:


2022 tarihli Hukuk Blog |  Ahd Durak Hukuk  |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.