Dilekçe & Sözleşme & Program: Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali Ödemenin iadesi

Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali Ödemenin iadesi

Rate this File
Yükleyen: admin - 08-11-2010
Yazar Yazar Av.Ufuk Cengiz
Dosya Boyutu Dosya Boyutu Belirtilmemiş
Dilekçeler  Sözleşmeler Dilekçeler Sözleşmeler 12
+ Tam Sürümü İndir -
Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali ile Yapılan Ödemenin İadesi davası dilekçe örneği.
ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
(Tüketici Mahkemesi Sıfatı İle)
ERZİNCAN
DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
DAVALI : Adı ve Soyadı
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : Kapıdan satış sözleşmesinin iptali ile yapılan ödemenin iadesi
TALEP KONUSU : Davacının davalı ile yapmış olduğu kapıdan satış sözleşmesinin geçersizliği ile bu sözleşme dolayısı ile fazlaya ilişkin haklar saklı kaydı ile 670,00 Yeni Türk Lirası ve işlemiş faizi kadar borçlu bulunmadığının tespiti ile sözleşme metninden kesilerek senet gibi takibe konulan belge için yapılan icra takibi sonucu Emekli Sandığından almakta olduğu maaşından kesilen 200,00 Yeni Türk Lirasının iadesi talebidir.
AÇIKLAMALAR :
1-
2-
3-
4-
5-

DELİLLER : Erzincan Tüketici Sorunları hakem Heyetinin Kararı, Cayma bildirimi, Tüketici Dosyası, Sözleşme kartı, posta alındısı, tanık ve ilgili her türlü deliller.
HUKUKİ NEDENLER : 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, BK., İİK, ilgili mevzuat ve içtihatlar.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz edilen ve yargılama sırasında belirlenecek durumlar karşısında davanın kabulü ile, müvekkilin davalıya icra konusu senet dolayısıyla borçlu bulunmadığının tespitine, taraflar arasındaki Kapıdan Satım Sözleşmesinin iptali ile tarafların karşılıklı olarak edimlerinin iadesine, müvekkilin fazlaya ilişkin haklar saklı kalmak kaydı ile 670,00 Yeni Türk Lirasının ve işlemiş, işleyecek faiz kadar borçlu bulunmadığını tespitine, müvekkilin maaşından haczedilen kısmın kendisine iadesine, yargılama giderleri ile Vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygı ile vekaleten arz ve talep ederim. .../.../...

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

EK: Onanmış Vekaletname
Anılan belgeler

Resim Dosyaları

Resim dosyası içermiyor.2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.