Dilekçe & Sözleşme & Program: Esas Hakkında Son Savunma dilekçesi (Ağır Ceza)

Esas Hakkında Son Savunma dilekçesi (Ağır Ceza)

Yükleyen: admin - 08-11-2010
Yazar Yazar Av.İlkgün Nurlu
Dosya Boyutu Dosya Boyutu Belirtilmemiş
Dilekçeler  Sözleşmeler Dilekçeler Sözleşmeler 18
+ Tam Sürümü İndir -
Ağır Ceza mahkemesinde esas hakkında son savunma dilekçesi örneği.


AĞIR CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA
SALİHLİDosya No:2008/ .. E.


KONU………….:Esas hakkındaki son savunmalarımızın sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR:

Yukarıda dosya numarasını belirttiğimiz davada,müvekkil sanık .......,uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklu olarak yargılanmaktadır.DAVA KONUSU OLAY........ tarihinde , E 96 karayolu üzerinde .... İlçe Em.Md’ne bağlı trafik polisleri X ve Y,yol kontrölü yaptıkları sırada ...


İDDİA


İddia Makamı tarafından,başka bir soruşturma dosyasındaki şüphelinin beyanlarına dayanarak diğer sanıkların yanı sıra müvekkil sanık hakkında da,uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla kamu davası açılmıştır.

İddia Makamı,müvekkil sanık hakkında trafik polisi Xnın kısmen teşhisine ve tanık İ.O.’un tahmine dayalı beyanına itibar ederek müvekkil sanığın müsnet suçu işlediği iddiasında bulunmuştur.SANIK SAVUNMASI


Sanık müvekkil,tüm aşamalarda müsnet suçu işlemediğini ...

DELİLLER


Tutanaklar,tanık anlatımı ve bilirkişi raporu...


TANIK ANLATIMLARI


Tanık İ.O., ... diye beyanda bulunmuştur.


TANIK İ.O.’UN BEYANLARI KARŞISINDAKİ BEYANLARIMIZ


Tanık İ.O.’un değişik tarihlerde ve tüm aşamalarda verdiği tanık ifadesinde ....

TANIK X ;
......... tarihli savcılık ifadesinde; ”....” demiştir,

....... tarihli savcılık ifadesinde;”...” diye beyanda bulunmuştur.

....... tarihli celsede alınan tanık ifadesinde;”…”diye beyanda bulunmuştur.


TANIK X'IN BEYANLARINA KARŞI BEYANLARIMIZ;


Bu tanık,sanık müvekkil hakkında ...


TEŞHİS TUTANAĞI


...... tarihli teşhis tutanağı...

İDDİA MAKAMININ ESAS HAKKINDAKİ MÜTALAASI


İddia Makamı esas hakkındaki mütalaasında,sanık müvekkilin TCK 188/3,53/1,54/1,58/6 ve 63.maddeleri gereğince cezalandırılmasına karar verilmesini talep ve mütalaa etmiştir.
Oysa...


ESAS HAKKINDAKİ SON SAVUNMA


Müvekkil sanık aleyhine iki husus vardır;
1- ...
2-....

Bu iki husus dışında müvekkil sanık aleyhine dosyada tek bir delil bulunmamaktadır.

.....

İddia Makamı,madem bu iki tahmin ve benzetmeyi yeterli buluyor,o zaman sormak isteriz;

....

Eksik soruşturmayla ve tahmine dayalı beyanlarla müvekkil sanık hakkında ağır bir suçtan dolayı cezalandırılması için kamu davası açılması Ceza Hukuku’nun hangi ilkesine uymaktadır?..

....

Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçunu geçmişte işlemesi,bugün hakkında aynı suçtan başka davaların bulunması,işbu davadaki suçu da müvekkilin işlediğine delalet etmez..Ceza Hukuku’nda kesin ve inandırıcı delil olmadan,varsayıma dayalı mahkumiyet kararı verilemeyeceğine dair bir çok Yargıtay içtihatı bulunmaktadır.


SONUÇ VE İSTEK

Yukarıda açıklamaya çalıştığım nedenlerden dolayı,sanık müvekkilin beraatine ve tahliyesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim..../../2008

SANIK MÜDAFİİ
Avukat ...

Resim Dosyaları

Resim dosyası içermiyor.2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.