PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Ayıplı Mal Konusunda Teknosa İle Yaşadığım Problem







akcanbaz
22-03-2006, 00:45:24
Merhabalar,

16.03.06 tarihinde aldığım laptopun eve gittiğimde klavyesindeki bazı tuşlarınçalışmadığını görünce 18.03.06 tarihinde teknosa ya laptopu götürdüm, alırken zaten test ettirmiyorlar önce parayı ödüyorsunuz sonraa evde ne çıkarsa bahtınıza, herneyse bana değişimi yapamayacaklarını Toshiba servisinden rapor alması gerektiğini söyleyerek laptopu orda bırakmam söylendi hasar tespiti yapılacakmış kullanıcı hatası mı yoksa teknik problem mi, onuda kabullendim tamam dedim bugün aradığımda bu raporun gelmesi 30iş günü sürer aşağı yukarı dediler, ben tamir değil ürün değişimi istedim ve laptopa su mu döküldü düştü mü diye anlamaları 30gün sürmeyecei gibi benim bu laptop için 30iş günü beklemem beni zor durumda bırakıyor.. bu yaptıkları yasal mıdır? Tamir süresi için max 30iş günü kuralı ben bu mal bozuk değiştirin dediğimde evet bu mal bozukmuş demeleri içinde mi beklemem gerekecek?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim Teşekkürler

sevilefe81
22-03-2006, 11:33:02
Sayın Akcanbaz,
4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun 2. maddesine göre bir malın ayıbı teslim alındığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde anlaşılmış ve tüketici bu 30 günlük süre içerisinde satıcı firmaya durumu bildirmişse satılan malın değiştirilmesini isteyebileceği gibi sözleşmeden dönüp bedel iadesini dahi isteyebilir. Bana göre sizi bekleterek bu hakkınızdan mahrum bırakıyorlar. Kendileriyle konuşmanız sorunu çözmüyorsa aldığınız tarihten itibaren 30 günlük süreyi geçirmeden, olayı oturduğunuz yerin Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne veya Tüketici Mahkemesi'ne taşıyın.
Saygılarımla..

akcanbaz
22-03-2006, 14:12:49
İlginiz ve cevabınız için teşekkürler, sanırım dediğiniz gibi yapacağım.. Gerçi Teknosa'nın alınmış mahkeme kararlarını bile uygulamadığı hakkında yazılar okudum.. Siz siz olun Teknosa'ya güvenip bu tarz ürünler almayın çünkü umurlarında olmuyor, bugün aradım daha servise yollandı mı yollanmadı mı belli değil, rapor geldikten sonra stokta kalmışsa eğer değiştireceklermiş birde.. herneyse uğraşacağız artık..

Teşekkürler

Av.Tayfun Eyilik
26-03-2006, 00:47:52
http://www.hukuki.net/hukuk/index.php?article=600
http://www.hukuki.net/hukuk/index.php?article=558

linkleri inceleyiniz