PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Tüketiciyi Koruma Kanunu ile ilgili

peker
20-01-2004, 09:28:18
Kredi Kartı borcundan dolayı geçen yıl çıkarılan tüketiciyi koruma kanununun
geçici maddesinden yararlanmak üzere yasal süresi içinde alacaklı bankaya müracaatta bulundum. Banka avukatı tarafından, icra müdürlüğüne gönderil-mek üzere tarafıma bir ödeme planı gönderildi.2003 Mart ayında ilk taksit, 2004 Mart ayında son taksit olmak üzere; fakat hiç taksit ödeyemedim,ancak
şu anda miktarda anlaşarak borcun tamamını ödedim.Bu durumda ilgili kanundan yararlanabilirmiyim? Mal beyanında bulunmamaktan tarafıma verilen 10 günlük hapis cezası kalkarmı? Lütfen yardımcı olun.!

zileli

mr.hukuk
21-01-2004, 01:29:56
Borcu ödediğinize göre banka avukatı ile görüşüp, mal beyanında bulunmama suçuna ilişkin şikayetten feragat etmesini ceza kesinleşse dahi isteyebilirsiniz.

gezgin74
31-03-2010, 16:23:51
merhaba; halk bankasına 14.09.2009 tarihinde kredi kartı harcama itirazında bulundum harcanan tutarlar karşılığı ben mal y ada hizmet almadım.yurtdışı harcamalara itiraz etmiştim.ancak banka bana harcama tutarlarını 7 ay geçmesine rağmen ödemediği gibi. banka avukatı savcılığa hakkımda suç duyurusunda bulunacakmış.
durumu bana açıklarmısınız. yasla olarak cevaplanması gereken süre 180 gün.benim durumumla aynı olan başka banka müşterileri paralarını chargback kurallarına göre geri aldılar.halk bankasının duruma yaklaşımı çok farklı.