PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : İngilizce Kursu İçin Yapılan Sözleşmeden Vazgeçme

smhe
21-09-2005, 17:30:56
Bir ingilizce egitim kurumu ile 05.09.2005 tarihinde kurs sözleşmesi yaptık. Sözleşmede Mücbir hal diye sayılan ölüm, sakatlık, ağır hastalık doğal afet halleri dışında kayıt iptali istenemez. Ancak ödeme zorluğu içinde veya gelemeyecek durumda iseniz kaydınızı dondurabilirsiniz. Eğitime başlanan kur içinde kayıt dondurulamaz diye bir hüküm var. Ben bir gün derse katıldım ve şimdi bazı ailevi sebeplerden dolayı kursa devam etmek istemiyorum. Kursa da senet imzaladım. Kursa gitmek istemiyorum kurs yetkilileri senetlerimi vermiyor ve ödemeleri zamanında yapmamı istiyor. Ben bu durumda ne yapabilirim.

ahaltuner
22-09-2005, 16:13:39
Sayın smhe,
Verdiğinizi bilgilere göre sizin başladığınız kurla ilgili kayıt dondurma işlemini yaptırmayacağınız anlaşılıyor.Bu durumda imkanınız varsa devam etmeniz sizin için daha iyi olur.Başlamayan kurların kaydını dondurabilirsiniz..
Saygılarımla...

Av.Tayfun Eyilik
23-09-2005, 20:24:48
tam bilemiyorum bende araştırıyorum ancak alınmayan hizmetin ücreti iade edilmesi gerekir diye düşünüyorum

alpatalay
24-03-2007, 23:57:55
valla bu konuda bende cok zor durumdayım aynı sebeplerden dolayi bende kursumu iptal ettirmek istedim ve etmediler hatta üstünden 1 yıl geçti suan itibari ile ama avukatlari senetleri icraya vericegini söylüyorki ben avukat arkadasımda bir suc aramıyorum sonucta müvekklilin talimati doğrultusunda hareket ediyor. banada bu konuda yasal bir hakkım varsa nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Av.Başak Şahin
25-03-2007, 00:05:44
Özel Öğretim Kurumları Öğrenci Ücretleri Tespit ve Tahsil Yönetmeliğinde bununla ilgili bir madde düzenlenmiş,aşağıdaki linkte açıklamasını yapmıştım.

http://hukuki.net/forum/showthread.php?t=20323

alpatalay
25-03-2007, 01:31:08
Başak Hanım İlginiz İçin Teşekkür Ederim. Ayrıca Başak Hanım Başka Bir Sorum Daha Olucak Bu Verdiğiniz Bilgiye İstinaden Ben Bu Kursa Acıklama Yaptım Ve Kurs Senetleri Ödemem Gerektiğini ve Hatta Avukata Vericeğini Söledi Ve Neticesindede Yapti Ben Bu Durumda Ne Yapabilirim. Uzun Zamandır Arıyorum Fakat Hala Bulamadım Bu Konudada Yardımcı Olursanız Sevinirim.