PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Kriz var...

Av.Mehmet Aydın
15-02-2009, 13:32:09
ABD de başladiği söylenip bütün gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri etkisi altına alan küresel mali kriz bütün hızı ile devam ediyor. Artık meşhur olmuş RTE söylemiyle krizin bizi teğet geçmeyeceği kesinleşmiş durumda.

Mevcut ekonomik krize hikmetsiz hükümetin "bize birşey olmaz" rahatlığını da eklersek durumumuzun ne kadar vahim olduğu ortadadır. Yerel seçimlere çok az bir zaman kala elde avuçta ne varsa seçmene rüşvet dağıtma ve bu sayede siyasi olarak kazanç elde etme peşinde olan iktidar ile Türkiye nin çok uzak olmayan zamanda iflas bayrağını açacağını söylemek için kahin olmaya gerek yoktur.

İşsizlik zaten Türkiye'nin kanayan yarası idi. Bu kriz ile birlikte mevcut işsizlere yeni işsizler ordusu eklenmeye devam ediyor. Yerel seçimlerin sonuçları Türkiye de mevcut sorunların çözümüne herhangi bir katkı sağlamayacaktır.

İç kamuoyunu "Ergenekon soruşturması" ile uyutmanın sorunların çözümüne bir katkı sağlamayacağını göreceğiz. AKP iktidarı için yolun sonu görünüyor. Sadaka ekonomisi, Kasımpaşa diplomasisi ile nereye kadar gideceklerini sanıyorlar?

Millet olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Örf ve adetlerimizi canlı tutalım. Komşularımızı gözetelim. Aç ve açıkta kalanları namertlerin insafına terketmeyelim. Büyüklerimizi unutmayalım.

Kurtuluş Savaşı'nın koşulları bugünkünden daha zor değildi. Bugünleri de aşacağız. Basiretsiz siyasetçilere yol vermeyelim yeter.

Gökhan Kartal
15-02-2009, 14:17:22
Yerel seçimlere çok az bir zaman kala elde avuçta ne varsa seçmene rüşvet dağıtma ve bu sayede siyasi olarak kazanç elde etme peşinde olan iktidar ile Türkiye nin çok uzak olmayan zamanda iflas bayrağını açacağını söylemek için kahin olmaya gerek yoktur.

İktidar müdafiileri nediyor? AKP Hükümeti adına yapılan seçim yatırımı (rüşvet) değil! Halkımızın ihtiyacı. Musluklarından su akmayan evlere çok gerekli bi ihtiyaç olan hediye çamaşırmakinaları. Evet evet, ihtiyaç...:kötü:

Yazınız için teşekkürlerimi sunuyorum Sayın Aydın.

mehsaidmet
15-02-2009, 18:09:27
*Artık meşhur olmuş RTE söylemiyle krizin bizi teğet geçmeyeceği kesinleşmiş durumda.

**Yerel seçimlere çok az bir zaman kala elde avuçta ne varsa seçmene rüşvet dağıtma ve bu sayede siyasi olarak kazanç elde etme peşinde olan iktidar ile Türkiye nin çok uzak olmayan zamanda iflas bayrağını açacağını söylemek için kahin olmaya gerek yoktur.

*** İşsizlik zaten Türkiye'nin kanayan yarası idi. Bu kriz ile birlikte mevcut işsizlere yeni işsizler ordusu eklenmeye devam ediyor. Yerel seçimlerin sonuçları Türkiye de mevcut sorunların çözümüne herhangi bir katkı sağlamayacaktır.

**** İç kamuoyunu "Ergenekon soruşturması" ile uyutmanın sorunların çözümüne bir katkı sağlamayacağını göreceğiz. AKP iktidarı için yolun sonu görünüyor.
*****Sadaka ekonomisi, Kasımpaşa diplomasisi ile nereye kadar gideceklerini sanıyorlar?

Öncelikle fikirlerinize saygı duyuyorum. Ve ihtiyaç duyduğum bir kaç noktada açıklama yapmak istiyorum.

* RTE ülkede kriz yok. Bizi sadece teğet geçti dedi. Bunun ardından Akbank RTE nın söylemini yalan çıkarmak için krizi bahane ederek 1000 kişi çıkardı işten. Ancak ne hikmetse ardından yine eleman alımına başladı. Yani anlıyacağınız şu anda abartıldığı kadarda bir kriz söz konusu değil.

**Hükümetin elde avuçta olanı rüşvet olarak dağıttığını yazmışsınız. Bunu partiden 1-2 kişi yaptı diye bütün partiye mal etmek çok anlamsız olacaktır. Eğer varsa elinizde belgeler yargı yolu açık. Ayrıca RTE yiyicileri barındırmayız diyerek bir açıklamada bulunmuştur.

***Şunu bilmek gerekirki bu ülkede işsizlik problemi hiç bir zaman bitmez. RTE bunu en aza indirmeye çalışsada bazı kurumlar bunu yalanlamak için gerekirse yine işten çıkarmalar yapacak ve yine işsizliği göstereceklerdir.

****İç kamaoyunu "Ergenekon Soruşturması" ile uyuttuğunu yazmışsınız. Acaba bu ergenekon avukatlığı da niye? Bekliyelim ve görelim gerçekten böyle birşey var mı yokmu ! Tabiki "sizden" olanlar (12-14. mhkme) adil bir yargılama yoluna girerlerse...

*****Kasımpaşa Diplomasisi ile nerelere geldiklerini gördüğünüze göre nerelere gideceklerinide az - çok kestirebilmeniz lazım...
Sahi tek başınıza İktidara gelmeyeli kaç sene olmuştu. Dedeme sorsam daha doğru olur..Bakarsınız O görmüştür...:)

horasan
15-02-2009, 20:35:44
Bu sitede AKP avukatlığına ihtiyaç duyup katılanları okudukça mevcutların azledildiği şüphesine kapılmamak elde değil...

Hayırdır "savcı"lar...

Çokoprens almaya mı gittiniz?

Size gelince taze avukat:

1. Siz AKBANK'ın ve dolayısıyla SABANCI'ların bu hükümete karşı muhalif olduğunu mu söylemek istiyorsunuz?

2. 1-2 kişi öyle mi? Neden dokunulmazlıkları kaldırmıyorlar? Neden mahkeme başkanının sözlerine rağmen valilerin ümüğü sıkılıp yargıya açıkça cephe alınıyor?

3. Bu ülkede işsizliğin nedeni ülkeyi şimdiye kadar ve şimdi yönetenler değil ülkeyi yönettirmeyen gizli eller öyle mi? Sakın bunlar sosyalistler olmasın? :)

4. Bahse konu "ergenekon" soruşturmadaki kesin yargılarınız nedense yolsuzluklar konusunda yargıya güvene dönüşüyor, nedendir acep? Sakın "demokrasi" treninden inip "yargı" trenine binmiş olmayasınız?

5. Kasımpaşa diplomasisinde gelinen son nokta: Karşı tarafın vermiş olduğu net yanıtlara "Kasımpaşalı"nın değil de Dışişleri ve Genelkurmay'ın vermiş olduğu gerçeğidir...

SON SÖZ:

EVLİ OLMAK, ÇOCUK SAHİBİ OLABİLMEK ANLAMINA GELMEZ...

:) :) :)

horasan
15-02-2009, 20:56:41
KKTC’de küstahlık

Lefkoşa’daki Türk elçiliği önünde toplanan göstericiler, Türkiye’yi kanlı el maketiyle protesto etti.

http://www.ekolay.net/haber/haber.asp?pid=64&haberid=595084

Sayın mehsaidmet,

Bu akşam haberlerde tıpkı PKKlılar gibi, tıpkı liboşlar gibi yavru vatandan "türkçe konuşan" bir zat TC, TC diye diye küfürlerini sıraladı...

Sana 100 puanlık "uzman" sorusu:

Böyle bir durumda bir Kasımpaşalı nasıl bir tepki verir?

Bu ülkeyi tanıdığımıza göre müzik notası mı vermeliyiz, yoksa NATO mu vermeliyiz?

Dikkat! Bir yanlış, bir doğruyu götürür...

BAŞARILAR...

Harun Gür
15-02-2009, 21:55:11
Öncelikle fikirlerinize saygı duyuyorum. Ve ihtiyaç duyduğum bir kaç noktada açıklama yapmak istiyorum.

* RTE ülkede kriz yok. Bizi sadece teğet geçti dedi. Bunun ardından Akbank RTE nın söylemini yalan çıkarmak için krizi bahane ederek 1000 kişi çıkardı işten. Ancak ne hikmetse ardından yine eleman alımına başladı. Yani anlıyacağınız şu anda abartıldığı kadarda bir kriz söz konusu değil.

**Hükümetin elde avuçta olanı rüşvet olarak dağıttığını yazmışsınız. Bunu partiden 1-2 kişi yaptı diye bütün partiye mal etmek çok anlamsız olacaktır. Eğer varsa elinizde belgeler yargı yolu açık. Ayrıca RTE yiyicileri barındırmayız diyerek bir açıklamada bulunmuştur.

***Şunu bilmek gerekirki bu ülkede işsizlik problemi hiç bir zaman bitmez. RTE bunu en aza indirmeye çalışsada bazı kurumlar bunu yalanlamak için gerekirse yine işten çıkarmalar yapacak ve yine işsizliği göstereceklerdir.

****İç kamaoyunu "Ergenekon Soruşturması" ile uyuttuğunu yazmışsınız. Acaba bu ergenekon avukatlığı da niye? Bekliyelim ve görelim gerçekten böyle birşey var mı yokmu ! Tabiki "sizden" olanlar (12-14. mhkme) adil bir yargılama yoluna girerlerse...

*****Kasımpaşa Diplomasisi ile nerelere geldiklerini gördüğünüze göre nerelere gideceklerinide az - çok kestirebilmeniz lazım...
Sahi tek başınıza İktidara gelmeyeli kaç sene olmuştu. Dedeme sorsam daha doğru olur..Bakarsınız O görmüştür...:)

:o :o :o

Bastiat, üfürdüklerinin sonucunu şu son ekonomik kriz ile görseydi, imzanızdaki lafı şöyle olurdu:

"Kapitalizm, yasal bir soygun yöntemidir."

Bu yöntemi kotaran, dinci de olsa, liberal de olsa farketmez. Olan yine halka olur, iktidar yalakalarına değil...

"Ülkede şu anda abartıldığı kadar da bir kriz sözkonusu değil" derken, siz hangi ülkeden bahsettiniz? Yoksa Bastiat'a mı özendiniz? :)

Av.Mehmet Aydın
15-02-2009, 21:59:41

Akbank'ın ve sermaye sahiplerinin bu iktidarla herhangi bir sorunu yoktur. Sadece Akbank değil irili ufaklı yüzlerce işyeri işçi çıkarmaya devam ediyor. RTE nin çocukları hariç her emekçi zor durumda. Ergenekon avukatlığı gibi bir titrim yok. Gelişmeleri göreceğiz. Süreç tahliye sürecidir. Telefon konuşmaları ve dedikodular hariç elde delil yoktur. Ben adıgeçen iddianameyi bir hukukçu titizliği ile okudum. Maalesef yazanların aynı titizliği gösterdiğini söyleyemem.İktidara gelmek sorun değildir. Geldiğinizde hortumcu olup olmamanız sorundur. Mevcut hükümet Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en hortumcu hükümetidir.

commodore1tr
15-02-2009, 22:21:08

Bencede ülkede kriz yok ama nick krizi yok bu uslübü biliyorum ben.

mehsaidmet
15-02-2009, 22:24:43
Bastiat, üfürdüklerinin sonucunu şu son ekonomik kriz ile görseydi, imzanızdaki lafı şöyle olurdu:

Bu yöntemi kotaran, dinci de olsa, liberal de olsa farketmez. Olan yine halka olur, iktidar yalakalarına değil...

"Ülkede şu anda abartıldığı kadar da bir kriz sözkonusu değil" derken, siz hangi ülkeden bahsettiniz? Yoksa Bastiat'a mı özendiniz? :)

Bastiat ın "Hukuk" adlı kitabını okudum. Tamam yazdığı herşey bana da mantıklı gelmiş değil. Ancak oturup Sosyalizm i savunacak da değilim.

Aksi düşüncelerde olan Marx ında hayatını incelediğiniz de gençliğinde ve yaşlılığında çok farklı görüşlerde bulunmuştur. Sosyalizm in etkisinide başta S.S.C.B. de olmak üzere Avrupa ülkelerinde de gördük. Ne katı bir Kominist ne de katı bir Liberalistim.

Ülkeyi kriz götürüyor derken Doğan Medyasının " paralı kalemşörlerine" mi özendiniz ?

Harun Gür
15-02-2009, 22:49:40
Sn. mehsaidmet,

Son alıntıladığınız ileti Sn. Av. Mehmet Aydın'a değil, bana ait...:)

Ülkeyi kriz götürüyor diyen paralı kalemşörler kimlerdir bilemem ama şu olmayan krizi mesela sadece Bursa'da, işsiz kalan 60.000 işçiden herhangi birine sorun isterseniz. :(

Hem Bastiat'ın hem de sizin o beğenmediğiniz sosyalizm, hiçbirşey yapmamış olsa, demokrasiyi kurmuştur bilesiniz...

monica
15-02-2009, 22:54:52
Suyu olmayan elektiriği olmayan yolu olmayan köylere buzdolabı, çamasır makinası, elektirik süpürgesi verenler benimde iyi süt veren iki çift inege beş ontane tavuğa bir köpege, kahveye gelip gitmem için ata bunları içine koymam için ahıra ihtiyacım var!...krız varda:kızgın:
Hadi be bunlarda şehirde oturan biri istermi demeyin elektiriği suyu olmayan yerlere olursa bizede olur demi....

mehsaidmet
15-02-2009, 22:59:26
Bu sitede AKP avukatlığına ihtiyaç duyup katılanları okudukça mevcutların azledildiği şüphesine kapılmamak elde değil...

Hayırdır "savcı"lar...

Çokoprens almaya mı gittiniz?

Size gelince taze avukat:

1. Siz AKBANK'ın ve dolayısıyla SABANCI'ların bu hükümete karşı muhalif olduğunu mu söylemek istiyorsunuz?

2. 1-2 kişi öyle mi? Neden dokunulmazlıkları kaldırmıyorlar? Neden mahkeme başkanının sözlerine rağmen valilerin ümüğü sıkılıp yargıya açıkça cephe alınıyor?

3. Bu ülkede işsizliğin nedeni ülkeyi şimdiye kadar ve şimdi yönetenler değil ülkeyi yönettirmeyen gizli eller öyle mi? Sakın bunlar sosyalistler olmasın? :)

4. Bahse konu "ergenekon" soruşturmadaki kesin yargılarınız nedense yolsuzluklar konusunda yargıya güvene dönüşüyor, nedendir acep? Sakın "demokrasi" treninden inip "yargı" trenine binmiş olmayasınız?

5. Kasımpaşa diplomasisinde gelinen son nokta: Karşı tarafın vermiş olduğu net yanıtlara "Kasımpaşalı"nın değil de Dışişleri ve Genelkurmay'ın vermiş olduğu gerçeğidir...

Yani haydar arkadaşım. Avukat felan değilim. Akp nin her davasınada bakmam. Benimde elbette beğenmediğim yönleri var. Sorularınıza gelince ;

1-Evet. RTE nın ilk iktidar döneminde Çalık Grubuna olan yaklaşımından sonra Sabancının Hükümete karşı bir saf aldığını düşünüyorum.

2-Dokunulmazlık konusunda tam bir fikrim olmadığı için konuşmayacağım. Ne sizin gibi düşünüyorum ne de tam aksini...

3-Ayağınızı bastınız lütfen çekiniz :) Elbette tüm suçu sosyalistlere yüklemiyorum.Ancak bu ülkede hiç bir zaman tam bir birlik olunmadığı için bugünlerde bu durumdayız. İçte birlik oluşturulabilseydi bugün çok daha iyi noktalarda olabilirdik diye düşünüyorum.

4-Demokrasi ve Yargı niye ayrı trenler olarak gösteriliyor ki? Yargı için Demokrasiden ayrılmak mı gerekir? Ergenekon konusundaki "kesin yargılarım" ise delillere dayanıyor. Çıkan bombalar, krokiler, mermiler, silahlar vs. vs..Bunlar niye göz ardı ediliyor acep :)

5-Bu kısımda ne demek istediğinizi anlıyamadım. Eğer biraz daha açarsanız cevap verme kısmını ozaman düşünürüm.

Bilmiyorum tatmin etti mi ama umarım yeterlidir...

mehsaidmet
15-02-2009, 23:13:36
Sn. mehsaidmet,

Son alıntıladığınız ileti Sn. Av. Mehmet Aydın'a değil, bana ait...:)

Ülkeyi kriz götürüyor diyen paralı kalemşörler kimlerdir bilemem ama şu olmayan krizi mesela sadece Bursa'da, işsiz kalan 60.000 işçiden herhangi birine sorun isterseniz. :(

Hem Bastiat'ın hem de sizin o beğenmediğiniz sosyalizm, hiçbirşey yapmamış olsa, demokrasiyi kurmuştur bilesiniz...

Öncelikle alıntının sahibini yanlış gösterdiğim için özür :)

60 bin kişi için gerçekten üzgünüm ama istihdam konusunda bu tür işten çıkarmalar sözkonusu olabilir. Acaba 60 bini işsiz bırakan fabrika bu haber unutulduktan sonra kaç kişiyi geri işe alacak onu da merak ediyorum. Tabi işten çıkarılmaları Bas Bas bağıran medya grubu bunuda görebileceğimiz yerlerde yayınlarsa...:(

Krizin teğet geçtiğini görmemin nedeni ise hafta sonları bile gittiğim alışveriş merkezlerinin saat 23:00 ve 00:00 da bile dolu olması. Madem kriz geldi. Türkiyeyi vurdu. Bu millet hiç mi etkilenmedi bu Dehşet veren Krizden...?

Son olarak Sosyalizm in kurduğu demokrasi acaba nasıl bir demekrosi onu da merak ettim gerçekten ? Lafzen bir demokrasi değil Uygulanan bir demokrasi istiyoruzz....!!

Av.Fırat Bayındır
15-02-2009, 23:15:49

Bu mantığa göre 13. mahkeme (davanın görüldüğü mahkemedir) de "SİZDEN" mi oluyor acaba?

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca yargının da içine böyle edersiniz tabii siz ve sizin gibi düşünenler.

Gaye A.
15-02-2009, 23:23:22
:o :o :o

Bana mutluluk hapi icmis gibi geldi..Ya da rusvette payina pembe gozluk dusmustur..

Harun Gür
15-02-2009, 23:26:35
Son olarak Sosyalizm in kurduğu demokrasi acaba nasıl bir demekrosi onu da merak ettim gerçekten ? Lafzen bir demokrasi değil Uygulanan bir demokrasi istiyoruzz....!!

Bastiat'ın yanında mesela Geoff Eley de okursanız öğrenirsiniz. Ancak krizi alışveriş merkezlerinin doluluğu ile yok saydığınıza göre, size biraz ağır gelir okuyacaklarınız...

milo
15-02-2009, 23:30:14
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CValilik%20%C3%B6n%C3%B Cnde%20kendini%20yakt%C4%B1%5CD15163557.jpg

çoban
15-02-2009, 23:37:55
Kriz önce bir gürler uzaktan uzaktan , sonra yavaş yavaş yaklaşırken arada bir çiseler , daha sonra da birden bastırır kıran kırana...

Sektöre göre yani...

Herkes şimdilik etkilenmemiş olabilir, etkilense bile alışık olduğumuzdan bizler için pek değişen bi şey olmaz herhalde...

Karakoyunum sağolsun!

mehsaidmet
16-02-2009, 00:00:30
Bu mantığa göre 13. mahkeme (davanın görüldüğü mahkemedir) de "SİZDEN" mi oluyor acaba?

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca yargının da içine böyle edersiniz tabii siz ve sizin gibi düşünenler.

Şimdi bunu söyleyen ( 12. ve 14. mhkmlr bzden ) ben değilim. Bunu söyleyen Ş. Eruygur un eşidir. " 12. ve 14. mahkemeler bizden...Ankara - İzmir ve İstanbul Barosu yanımızda olduklarını söylediler..Sağolsunlar..." diyerek hukukun nasıl yanlı hale geldiğini gösteren de ben değilim. Ben olmadığım gibi bu tür "yanlı hukuk" a da tepkiliyim. Şimdi böyle birşey yok demeyin. Buyrun burdan yakın (saçma link olduğundan silinmiştir)

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup yargının içine eden de ben değil, daha ek iddianameleri okumaya bile gerek duymadan tahliye kararı veren mahkemelerdir.

horasan
16-02-2009, 00:04:03
Bay mehsaidmet,

Size somut sorular soruldu, sulandırmadan ve kıvırmadan yanıt verin LÜTFEN...

Burada Doğan Medyasını değil öven yerin bin kat dibine geçiren insanlar vardır MERAK ETME...

İşin ilginci Kasımpaşalı tarafında da o bilgiler mevcuttur...

Aklıma gelmiş iken sorayım,

Sayın başbakan, aylardır şu Doğanlar hakkında birşeyler söylemek istiyor ama bir türlü söyleyemiyor...

Diyor ki (mealen):

"Bende de belgeler ve bilgiler var... Canımı sıkmayın AÇIKLARIM HAAA!"

Bu hukuksal olarak bir şantajdır ama geçtim ben o kısmını

hani diyorsun ya "kasımpaşalı",

buyursun açıklasın elindeki bilgi ve belgeleri, versin mahkemeye

bir oy hakkım var

gidip atayım sandığa...

Kasımpaşalılar yürekli insanlardır bay mehsaidmet...

Bu arada şu Kıbrıslı "demokrat" "çağdaş" "antisosyalist" hakkındaki görüşlerinizden bizleri mahrum bırakmayın Bay mehsaidmet...

mehsaidmet
16-02-2009, 00:14:14
Kriz önce bir gürler uzaktan uzaktan , sonra yavaş yavaş yaklaşırken arada bir çiseler , daha sonra da birden bastırır kıran kırana...

Sektöre göre yani...

Herkes şimdilik etkilenmemiş olabilir, etkilense bile alışık olduğumuzdan bizler için pek değişen bi şey olmaz herhalde...

Karakoyunum sağolsun!

Peki madem önce bir gürlüyor bu Kriz uzaktan uzaktan bu telaşlanmalar bu evhamlara kapılmalar, felaket tellallığı yapmalar niye? Oturup adam akıllı " acaba bu krizin nasıl üstesinden geliriz, nasıl el-ele veririz denileceğine " battık bittik diye bağırılıyor...Tabii hiç istermi Sayın Baykal krizi sapasağlam atlatalım sonra da RTE bunu kendi yapmış gibi göstersin. Ama bilmiyor ki bu kriz onu değil Halk ı vuracak. Bence siyasi rant kavgasından vazgeçip RTE - Baykal - Bahçeli - Aydın Doğan Medyasının oturup; kriz bizi vurmadan neler yapabiliriz ? buna bakılmalı.

Ayrıca belirtmek isterimki eğer şu anda "çiseleyen" bir Kriz varsa bunun suçlusu hükümet, başka bir kurum veya kişi değildir. Kriz bütün dünyayı saran Küresel bir Krizdir. !!

Harun Gür
16-02-2009, 15:54:36
Peki madem önce bir gürlüyor bu Kriz uzaktan uzaktan bu telaşlanmalar bu evhamlara kapılmalar, felaket tellallığı yapmalar niye? Oturup adam akıllı " acaba bu krizin nasıl üstesinden geliriz, nasıl el-ele veririz denileceğine " battık bittik diye bağırılıyor...Tabii hiç istermi Sayın Baykal krizi sapasağlam atlatalım sonra da RTE bunu kendi yapmış gibi göstersin. Ama bilmiyor ki bu kriz onu değil Halk ı vuracak. Bence siyasi rant kavgasından vazgeçip RTE - Baykal - Bahçeli - Aydın Doğan Medyasının oturup; kriz bizi vurmadan neler yapabiliriz ? buna bakılmalı.

Ayrıca belirtmek isterimki eğer şu anda "çiseleyen" bir Kriz varsa bunun suçlusu hükümet, başka bir kurum veya kişi değildir. Kriz bütün dünyayı saran Küresel bir Krizdir. !!

IMF, Türkiye’nin de içinde bulunduğu G20 ülkelerinin bugüne kadar krizle ilgili aldığı önlemler ve bu önlemlerin ekonomik büyümelere yansımasını gösteren 26 sayfalık çok ayrıntılı bir rapor hazırladı.
Raporda yer alan tabloya göre, Türkiye krize karşı tedbir almayan tek G20 ülkesi olarak görünüyor.
Tabloya bakıldığında tüm ülkelerin karşısında açıklanan paketlerin büyümeye katkısı ile ilgili matematiksel bilimsel bir hesap yapılmış. Tabloda Türkiye’nin karşısında koskocaman sıfırlar var. Çünkü Türkiye ekonomik tedbir almayan, durumu geçiştiren tek ülke.

Belki cephanesi yok, belki de yerel seçim telaşı hükümetin önceliği... Bunu tam bilemiyoruz ancak krizin hafife alındığı bir gerçek.
Alıntıdır.

mehsaidmet
16-02-2009, 22:00:11
IMF, Türkiye’nin de içinde bulunduğu G20 ülkelerinin bugüne kadar krizle ilgili aldığı önlemler ve bu önlemlerin ekonomik büyümelere yansımasını gösteren 26 sayfalık çok ayrıntılı bir rapor hazırladı.
Raporda yer alan tabloya göre, Türkiye krize karşı tedbir almayan tek G20 ülkesi olarak görünüyor.
Tabloya bakıldığında tüm ülkelerin karşısında açıklanan paketlerin büyümeye katkısı ile ilgili matematiksel bilimsel bir hesap yapılmış. Tabloda Türkiye’nin karşısında koskocaman sıfırlar var. Çünkü Türkiye ekonomik tedbir almayan, durumu geçiştiren tek ülke.

Belki cephanesi yok, belki de yerel seçim telaşı hükümetin önceliği... Bunu tam bilemiyoruz ancak krizin hafife alındığı bir gerçek.
Alıntıdır.

Tamam RTE nın IMF yi bu kadar ti ye almasını bende çok doğru bulmuyorum. Ancak şunuda belirtmek isterimki sizin tedbir alınmadığını görmeniz, tedbir alınmadığını göstermez. Sizi tatmin edebilecek bir kaynak mıdır bilmem ama ben yinede veriyim. bakan bakar :

(saçma sapan linkler olduğundan silinmiştir.)

Harun Gür
16-02-2009, 22:52:12
E benim güzel kardeşim,

Çeşitli forumlarda yazışıp duruyoruz da derdimizi bir türlü anlatamıyoruz sanırım. IMF ile illa ki bir anlaşma olsun diyen mi var?

Ülkenin cari açığı, ekonomik büyüme rakamları, kamu ve özel sektör dış borcu belli. İşsizlik oranları zaten yüksekti son kriz ile tavan yaptı.

Tamam şunu demiyorum, "öldük, bittik." Bu öyle olsa da morali bozar, pısmış kuyruğu ters tarafa sokar. Ama be güzel kardeşim hala 8 sene evvelin krizden çıkış programı mı uygulanır?

Bu hükümete zamanında bizi batırmasa da iyice müptela eden 2. bir Dervish lazımdır. Yoksa sonumuzu Allah hayreylesin...

Son paragraf şakaydı..:o

Bize müridler yeter...

Seas
17-02-2009, 12:35:19
Neden taraflı olduğu bes belli açık olan yerlerden kaynak gösterme gereği duydunuz? Zaman, samanyolu... Bunlarıda unutmayın lütfen. Hakkım kalır!!!

Silinen gereksiz link alıntısı iptal edilmiştir.

Av.Mehmet Aydın
17-02-2009, 13:14:33
Kemal Derviş mi? Allah korusun. Rahmetli Ecevit'in siyasi hayatının en büyük hayal kırıklıklarından birisidir.

mehsaidmet
17-02-2009, 17:35:03
Neden taraflı olduğu bes belli açık olan yerlerden kaynak gösterme gereği duydunuz? Zaman, samanyolu... Bunlarıda unutmayın lütfen. Hakkım kalır!!!

Yani bu sefer kalacak hakkınız. Baktım adam karalayan, Hükümet ve Fetullah Gülene yüklenmekten başka işi olmayan, her 3-5 sayfasında alakasız noktalarda çıplak kadın resimleri veren magazinsel gazete ve haber kuruluşlarına... eee adam yayınlar mı hiç işine gelmeyen haberleri.

Ben de isterdim şöyle Hürriyet, Milliyet, Posta, Show, Star, Kanal D gibi TARAFSIZ gazete ve basın kuruluşlarından örnek vermeyi ama gelin görünki yyoookkk...yookkkk...yyookk...

İşin açıkcası emir büyük yerden... Almayın dendi almıyoruz...;)

Seas
17-02-2009, 21:14:08
Yani bu sefer kalacak hakkınız. Baktım adam karalayan, Hükümet ve Fetullah Gülene yüklenmekten başka işi olmayan, her 3-5 sayfasında alakasız noktalarda çıplak kadın resimleri veren magazinsel gazete ve haber kuruluşlarına... eee adam yayınlar mı hiç işine gelmeyen haberleri.

Ben de isterdim şöyle Hürriyet, Milliyet, Posta, Show, Star, Kanal D gibi TARAFSIZ gazete ve basın kuruluşlarından örnek vermeyi ama gelin görünki yyoookkk...yookkkk...yyookk...

İşin açıkcası emir büyük yerden... Almayın dendi almıyoruz...;)

Saydığınız kişi(ler) sütten çıkmış ak kaşıkta ilgili gazetelerin yazdıkları adam karalamak, iftira oldu.:) Gördünüz mü bak? Yine hakkım kaldı.

Size göre o adamlar işlerine gelenleri yayınlamazlar tabi. Bana göre de siz işinize gelmediğinden dolayı taraflı kaynaklar gösterme çabasındasınız.

Ha son olarak;

İşin açıkcası emir büyük yerden... Almayın dendi almıyoruz...

Kendi karar ve tutumlarımız ile, en önemlisi kendi aklımız ile hareket edip dilediğimiz gazeteyi alıp okuyabiliyoruz. Bizler koyun değiliz, güdülelim.
Saygılarımla.

mehsaidmet
17-02-2009, 22:58:32
Saydığınız kişi(ler) sütten çıkmış ak kaşıkta ilgili gazetelerin yazdıkları adam karalamak, iftira oldu.:) Gördünüz mü bak? Yine hakkım kaldı.

Size göre o adamlar işlerine gelenleri yayınlamazlar tabi. Bana göre de siz işinize gelmediğinden dolayı taraflı kaynaklar gösterme çabasındasınız.

Ha son olarak;

Kendi karar ve tutumlarımız ile, en önemlisi kendi aklımız ile hareket edip dilediğimiz gazeteyi alıp okuyabiliyoruz. Bizler koyun değiliz, güdülelim.
Saygılarımla.

Sırf yenişafak a bunu dersiniz diye ntvmsnbc dende örnek gösterdim. Ama siz yine çekip çekiştirip olayı taraflı haberciliğe getirdiniz. Valla helal olsun...

Bu arada ister koyun deyin ister başka şeyler...Ağızlar torba deği lki büzülsün...Yalnız şunuda bilin ki doktorum bir reçete yazarsa dikine gitmek yerine uygularım... Reçetemde şunu bunu kullanma dendiysede kullanmam..

Seas
18-02-2009, 00:01:26
Bizler koyun değiliz, güdülelim.

Ben çoktaaan noktayı (.) koymuşum. :)))

milo
18-02-2009, 00:02:26
Sosyalizm Yasal Bir Soygun Yöntemidir..:

Biri bana bunu anlatsın lütfen...

Tangör Evren
18-02-2009, 00:39:06
Ben bizzat kendisine anlattım sayın Milo

Av.Mehmet Aydın
18-02-2009, 12:05:34
Bu ülkede sadece ekonomik kriz yok. Siyasi kriz ve beraberinde rejim sorunu var.

İsmail Ufuk
18-02-2009, 20:36:25
Gerçekler üstünden konuşmak polemikler üstünden konuşmaktan iyidir;

1) Ülkemizi etkisi altına alan bir kriz ortamı vardır.
2) Bu kriz içeriden değil dışarıdan kaynaklıdır. Başbakan TE beyin açıklaması bu nedenle partisini ve hükümetini savunmak amaçlı değil, halkın moralini yükseltmek amaçlıdır diye düşünüyorum. Sonuçta ekonomik resesyona AKP'nin politikaları yüzünden değil, kürenin diğer tarafındaki alt yapısı üretime değil, sanal finans oyunlarına dayalı şişirilmiş balonların patlaması ile oluşan bir süreç neden oluyor..
3) Ülkemizde belli sektörleri resesyon (durgunluk) teğet meğet geçmedi, geçmiyor ve geçmeyecek. Hatta kiriş bile geçmeyecek, tam merkezden delip gidebilirde..
4) Bütçe ciddi açık verecek.
5) İşsizlik oranı artacak.
6) Büyük kentlerde kirada oturan ama kendi köyünde kasabasında taşı toprağı olanlar geri göç edecekler, nufus hareketi bekliyorum. (Ki şimdiden başladı..)
7) Bir çok sektörde ufak firmalar kapanacak, büyükler -mali altyapısı sağlam olanlar- ayakta kalacaklar ve sektörlerdeki pastayı paylaşan sayısı azalacak. 2010'dan sonra pazarda iş yapan şirketlerin tahsilat sorunu güven sorunu azalacak. Çünkü 'deprem görmüş ama yıkılmamış bina' en garantili binadır.
8) Borsa 1.5 yıl daha diplerde gezinecek, sonra tekrar yukarı ivmelenecek. (Sarkaç teorisi.. Ekonomi daima dengesini bulur.)

Not. Görüşlerim hiç bir siyasi öğe taşımıyor, tamamen objektif ve ekonomik açıdan bakarak yazdım. Katılan ve katılmayan dostlara teşekkürler. Okumaları için ayırdıkları zaman bile değerlidir.

Kurban
21-02-2009, 03:13:34
Peki bu krizin çıkış yeri nedeni ve sebeblerinin altında yatan gerçeği bilen varmı..? Göstermelik sebebler haricinde ...Yok...

!!!"Yeni bir dünya düzeni kurmak "!!!
Plan ve gerçekleşmesini zaman gösterecek..
Gelelim Türkiyeye...Benlik ve erk çatışmasından başka birşey değildir...
Anlaşma sağlanırmı Menfaat ve çıkarlar ferdileleştiği sürece şu anda zor görünüyor...

Yani laik (müstehak) olan laik(müstehak) olduğu şekilde olur...
Çözüm...Ya ortak bir noktada anlaşmak yada Başa geleni çekmek...
sonuç... Aklını kullan Seç beğen tercih et....

Av.Mehmet Aydın
23-02-2009, 17:08:29
Çözüm. Atatürkçü düşüncede özellik taşıyan önemli yaklaşımları içselleştirmekten geçiyor. En hakiki yol göstericinin ilim olduğunu unutmadığımız zaman.

phlio
13-03-2009, 15:57:04
Türkiye sözlüğünde kriz burjuvanın ekmeğine yağ sürmek amaçlı tasarlanmış değişik bir kırbaç tipidir. Bir örnekle açıklayalım

Şimdi bir temizlik şirketinde 2 ay amelelik yapıyosunuz patron keyfine göre maaş verdiği için 50 günlük yöğmeyeniz içerde ülkede asgari ücretin 6 aylık süresi dolmuş asg.ücrete zam yapılıyor fakat patron diyorki yav arkadaşlar dışarda kriz var ben size çok maaş veriyorum o yüzden maaşlarınızın %15 ini kesiyorum zavallı emekçi kardeşimde çaresiz kabülleniyor. Hakkını aramaya kalksa çalışma bakanlığı sizin dilekçenizi ciddiye bile almıyo baroya gidiyorsun sana 20 gün sonra bir avukat veriyor oda diyorki valla dava açsak alacağımızdan çok masraf yaparız ki doğru söylüyor işte bu durumda patron kırbacını indirdiği gibi hakkınızıda bir güzel yiyor devlette arkasında tabi. Devlet zaten neredeyse sen neden bu işçinin sigortasını yapıyorsun diye patronlara ceza kesicek burası o biçim bir ülke, duyrulur öteki Türkiye'ye.

çoban
08-07-2010, 22:38:33
Ölme kara koyunum ölme TEĞET geçtik :) (mi)