PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Ciddiye alıyorum

Harun Gür
08-11-2008, 22:44:04
"Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." Ne güzel demiş Kanuni Sultan Süleyman...

Bir devletlumuz da dün bu sebeple istifasını verdi. Sebep "sağlık nedenleri ile stresten uzak durmak."

Vallahi ben de aynı gerekçe ile yakında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne başvurmaya hazırlanıyordum.

Kayseri'deki tornacı babanın şirketinin İstanbul'daki bilboard'ları ürettiği iddialarının ayyuka çıktığı, oğulun daha 16 yaşında e-trading sayesinde yolunu bulduğu, kayıp trilyondan sabık bir Cumhurbaşkanı'na ,

Gemicikli, medya yöneticisi oğulları olan bir Başbakan'a ,

Hakkında vergi ziyaı ve kaçakçılığı davaları bulunan ve her nedense çıkarılan yasalarla bu suçlamalardan bir şekilde yırtmakta olan, mahdumları pastorize yumurta, mısır, özelleştirilen limanlara güvenlik kameraları, kızı telekomünikasyon, tasarruflu ampul gibi parlak fikirler ile köşe olan çocuklara sahip bir Maliye Bakanı'na,

Fenerli, 7'li, lailkliğe karşı eylemlerin odağı olduğu ülkenin en üst Mahkemesince saptanmış Hükümete sahip bir ülkede yaşamak az stresli bir iş mi?

Başbakan Yardımcısı, yani Hükümet'in ikinci adamının uyuşturucu bulunan bir tırın sahibi şirkette, önce yalanlasa da ortak olduğunun ortaya çıkması da kendisi açısından stres nedenidir pekala...

Onlara tavsiyem sağlığın en büyük düşmanı stres, aman göz önünde olmayın, ne edecekseniz saman altından edin, stresiniz bir anda geçer.

Bana gelirsek; gülmüyor yüzüm, hayat zor oldu, yüreğim yanar, mazeretim var, asabiyim ben.

Devletlular; Allah size sağlık, sıhhat versin.

Vallahi ciddiyim...

Gökhan Kartal
09-11-2008, 00:10:04
Keşke şu yazıda ki herkesçe bilinen doğruları kulak ardı etmeyip, ciddiye alan yöneticilerin olduğu bir ülkede yaşıyor olsak.

Ceplerini illegal yollarla doldururken değil, siyaset yaparken dindar oldukları akıllarına geliyor...