PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Aile Hukuku - Miras davası







sevda_46
08-08-2003, 10:03:55
Kari Koca 10 Sene önce Boşaniyor 1 De çocuk Var çocuk Annesinde Kaliyor.boşandiktan Sonra Bey Eve Gelip Eski Eşini Kurşuna Tutuyor.kadin ölümden Dönüyor.sonra şahis Gidip Annesini öldürüyor Ve Hapse Giriyor.af çikinca Serbest Kaliyor Ve Piskopat Olduğu Için Gidip Bu Sefer Babasini Evinde öldürüyor.hapse Giriyor .1 Ay Sonra Hapiste Intahar Ediyor.bu şahis Anne Babasini öldürdüğü Için Mirastan Faydalanamiyor Ama Kendide ölüdüğü Için Onun çocucuğu Dede Ve Babanesinin Mirasindan Faydalanabilirmi?

Seda Güleç

ahaltuner
14-08-2003, 08:47:48
Sayın Seda Güleç M.K.Madde 578-1'e göre miras bırakanını öldüren mirastan yoksun kalır.Ancak M.K.Madde 579' a göre bu yoksunluk sadace öldüren kişiyi etkiler,altsoyunu etkilemez.Çocuk büyükanne-babasının altsoyu gibi mirastan payını alır.

ahmet