PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Web Sitemdeki İçerik Sebebi İle Dava Açıldı

smmugler
03-09-2008, 19:10:58
Merhaba arkadaşlar forumda biraz arama yaptım ancak konu ile ilgili bir bilgi bulamadım ve size bir danışayım dedim.

Benim bir forum sitem vardı 4 ay önce sattım siteyi ve bıraktım bu işleri ancak bu sabah ortağımın evine dava mektubu geldi (siteyi alırken whois bilgilerine ortağımın babasının ismini yazmıştık). Sebebi ise sitedeki bir üyenin telif hakkı olan bir makale tarzı birşeyi paylaşmış olması. Konu ben siteyi satmadan önce açilmiş ve yaklaşik 500 kez görüntülenmiş.Kağittada eserin sahibinin satişlarinin her sene full satarken son dönemde satiş yapamadiğini yazılmış.2.500 ytl yasal faiz , 10.000 manevi tazminat toplam 15.000 ytllik dava açılmış.

Yaşımız 18 den küçük acaba ne yapmalıyız?

smmugler
03-09-2008, 19:27:24
dipnot: Dava kağıdı gelmeden sitede böyle birşey olduğundan haberimiz yoktu bize hiçbir şekilde uyarı yapılmadı...

smmugler
07-09-2008, 11:04:31
Arkadaşlar kendi kendime konuşuyorum ancak olumu ya da olumsuz yorum yapmanız beni çok mutlu edecek.....

Pron1ck
09-09-2008, 18:59:56
Profesyonel bir Avukata tanışının bence.

javier21
09-09-2008, 23:12:55
Merhaba arkadaşlar forumda biraz arama yaptım ancak konu ile ilgili bir bilgi bulamadım ve size bir danışayım dedim.

Benim bir forum sitem vardı 4 ay önce sattım siteyi ve bıraktım bu işleri ancak bu sabah ortağımın evine dava mektubu geldi (siteyi alırken whois bilgilerine ortağımın babasının ismini yazmıştık). Sebebi ise sitedeki bir üyenin telif hakkı olan bir makale tarzı birşeyi paylaşmış olması. Konu ben siteyi satmadan önce açilmiş ve yaklaşik 500 kez görüntülenmiş.Kağittada eserin sahibinin satişlarinin her sene full satarken son dönemde satiş yapamadiğini yazılmış.2.500 ytl yasal faiz , 10.000 manevi tazminat toplam 15.000 ytllik dava açılmış.

Yaşımız 18 den küçük acaba ne yapmalıyız?

İlk önce yapılan hukuki aykırılığın sizin tarafınızdan gerçekleştirilmediğini , sitenizin bir forum sitesi olduğunu , dolayısıyla sitenize dünyanın her yerinden isteyen kişinin yazı yazabileceğini belirterek işe başlayın ondan sonrada eğer varsa o linki ekleyen kişinin ip bilgilerini ve üyelik bilgilerini mahkemeye sunarak o kişinin sorumlu olacağını söyleyin.
Açılan dava ceza davası olmadığı için yaşınızın küçük olması bi etki yapmaz.

smmugler
12-09-2008, 10:24:48
anladım teşekkürler yorumlarınız için...