PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : What a wonderful world

Harun Gür
19-08-2008, 22:51:08
Cumhurbaşkanı bir hükümlünün aldığı cezayı affediyor. Neye istinaden? Adalet Bakanlığı'nın teklifine istinaden... Başka türlü olamaz mı ? Olamaz, çünkü Cumhurbaşkanı'nın affetme yetkisi semboliktir. Çünkü, Adalet Bakanlığı teklif etmeden Cumhurbaşkanı böyle bir yetkiyi keyfe keder kullanamaz. Bu durum 1982 Anayasası ile hüküm altına alınmıştır.

Siz unuttunuz eminim, ben hatırlatayım dedim. Dinci basın velveleye vermişti bir zamanlar ortalığı, hatırlayın balık hafızalarınızla:

A.Necdet Sezer "PKK'lıyı affetti."

Bu af esnasında Adalet Bakanı kimdi? AKP'li miydi acaba? Hani Çiçek-böcek hesabı...

A. Necdet Sezer PKK davasından affettiği hükümlü ile aynı davada birlikte yargılanıyor muydu da, o mahkumu affetti? HAYIR...

Ama A. Necdet Sezer'i dini, imanı, Allah ve kitap korkusu olan dinci medya anında infaz etti, neredeyse PKK'lı ilan etti...

Bugün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kayıp Trilyon Davası" hükümlüsü Necmettin Erbakan'ı affetti...

Tüyü bitmemiş yetimin vergileri ile sağlanan kısıtlı kaynaklardan partilere Hazine yardımı olarak verilen paraları buharlaştıranlar affedildi.

Ama burada önemli bir detay var... Affeden, yani Cumhurbaşkanı; aynı davadan yargılanıp (daha doğrusu yargılanamayıp) Cumhurbaşkanı olma nedeniyle takipsizliğe uğrarken, Necmeddin Erbakan gibi yaşı 80'li bir insan aynı suçlama ile hüküm giyerek turistik bir beldede ev hapsine çarptırılsın. Nasıl hukuk ve demokrasi ama?

Aynı davada sanıklardan birisi Cumhurbaşkanı ve kimse ona dokunamıyor, aynı suçtan sanık 80'li yaşlarda biri ise hüküm giyiyor ve kişiye özel çıkarılan bir kanun sayesinde ev hapsi (Hukuk ve demokrasi derken, bu suçu Amerika veya Avrupa'da işlerseniz, ecelinizle öldüğünüzde ancak hapisten çıkarsınız) ile cezalandırılıyor.

Afferin, sana da pirraavvvooo!!!

İşte ben bu yüzden; İstanbul halkına trafik çilesi yaşattığı için Türk yetkililerden hiçbiri üzerine alınmaz ve özür dilemek akıllarından geçmezken, en azından özür dileyen ve "ben Tahran'da böyle yapmazdım" diyebilen

"Mahmud Ahmedinecat'ı seviyorum, Abdullah Gül'ü sevmiyorum."

Not: Humeyni'yi sevip, Atatürk'ü sevmeyenler, benim bu sevgi tercihime demokrasi adına saygı duyar mı bilemem artık...

Sn. Cumhuriyet Savcılarına Not: Benim Abdullah Gül'ü sevmemem O'nun değerinden?!!! birşey kaybettirmezmiş, inanmazsanız meslektaşınıza sorun...

milo
19-08-2008, 23:31:15
Köşe yazısının başlığını dinlemek için

http://www.radioblogclub.com/open/144915/what_a_wonderful_world/Louis_Armstrong_-_What_A_Wonderful_World

matise
03-09-2008, 21:10:40
Bugün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kayıp Trilyon Davası" hükümlüsü Necmettin Erbakan'ı affetti...

Tüyü bitmemiş yetimin vergileri ile sağlanan kısıtlı kaynaklardan partilere Hazine yardımı olarak verilen paraları buharlaştıranlar affedildi.

Hükümlü derken??? Hata demek istediniz sanırım.

Erbakan şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür etmek bir vazifedir. Kendileri büyük bir olgunluk gösterdiler. Hataların düzeltilmesine vesile oldular. Sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederim."

Kediydi o kedi. Fare kediyi yedi.