PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Firmaya site üzerinde hakaret yüzünden dava açılması

rergun
16-08-2008, 11:23:36
Merhabalar,

Daha önce alışveriş yaptığım bir firma ile anlaşmazlıklar yaşadım ve internet üzerinden firma ismini kullanarak bir web sitesi açtım ve yaşadığım olumsuzlukları yazarak ve birazda müstehcen resimler ekleyerek firma hakkında yazılar yazdım.

Yaşadığım sorun ise firma şu anda beni avukata verdigini ve dava açacağını söylüyor. Dava açmama karşılığında ise benden belli bir ücret istiyor avukat masrafı altında. Masraf için dedigi ise adres vs. mi bulmak için yaptığı bahanesini söylüyor. Şu anda siteyi kapattık ve ellerinde site ekran görüntüsü olabilir.

Şimdi benim ne yapmam gerekiyor şimdi benden haraç ister gibi avukat ücreti altında belli bir ücret istiyor bunu vereyim mi? veya vermezsem ne gibi sonuçlar doğurabilir?

Bu arada 91 doğumluyum 17 yaşındayım..

rergun
16-08-2008, 12:24:54
bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimse yokmu?

javier21
16-08-2008, 15:04:09
bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimse yokmu?

Ekran görüntüleri delil olarak kullanılamaz ancak sitenizi bir karakolda veya noter gibi bir yerde yedekleyip kayıt altına almışlarsa, istediklerini vermezseniz %99 dava açarlar.

İlk önce, yaptığınız sitenin ftp sinden de bütün eski müstehcen resimleri flnda kaldırın ondan sonra pazarlığa oturabilirsiniz ancak bu pazarlıkta yanınızda mutlaka bir avukat olsun aksi takdirde hem para verip hemde dava açılma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

(Ayrıca burada yazlan sorulara en geç 1 saat içerisinde cvp verilecek diye bir kural yok o yüzden biraz sabırlı olun :))