PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Haklarımı söylemiyorlar

derail
04-08-2008, 13:51:35
2008 başında hükümetin çıkardığı kanuna göre gçöici sözleşmeli çalışanlar sürekli işçi ve sözleşmeli yapıldılar . ben sürekli işçi oldum fakat kurum memurları bana hiç bir hakkım sölemiyorlar ve böylelikle bir çok hak kaybına uğruyorum ikramiye ve izin parası veya izin müddetim ve her türlü haklarımdan mahrumum bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz çünkü ben memurların olmayan merhametine kaldım ki onlar zaten bana hiç bir konuda bilgi vermiyorlar ..teşekkür ederim.
mesela zam konusunda da bir belirsizlik var ve ne verilirse onu alıyoruz amma hiç bir doğru dürüst bilgilendirme yapılmıyor ben sürekli işçi olduğum için benim topu sözleşme ile zam almam gerekiyor amma bana öyule bir zam verilmiyor.

sinemcan
04-08-2008, 14:26:15
Iş Mevzuatina Bakmanizi Ve Ordadan Da Netice Alamazsaniz Bir Işçi Sendikasyla Irtibatana Geçmenizi Tavsiye Ediyorum.bahsetğiniz Hususlarin Yazarak Analtmaya Elverişli Olmayacak Kadar Kapsamli Yanitlar Beklediği Düşüncesindeyim.bu Arada O Onu Der Bu Bunu Der Herkes Birbirinin Kuysunu Kazar...
Sayglarimla...

derail
06-08-2008, 11:26:49
sinemcan arkadaşım ilgi ve alakana teşekkür ederim ve aynen senin söylediğin gibi , amma gerçekten çok çok zormuş hak aramak bu ülkede .. memurun olmadığı bir ülke istiyorum .. ve memurlar haklarımızı bize söylememek için vallahi devlet sırrı gibi saklıyorlar ve sorduğum bütün yetkili memurların ağzını bıçak açmıyor belli ki bir DÜZENBAZLIK var bu işlerin için de amma .. aklımız eriyorda gücümüz yetmiyor... devletin memuru halka ve vatandaşa ve işçilere değilde kime bilgi veriyor ????

nikon
14-08-2008, 13:09:48
hiçbir şey yapamazsanız

bilgi edinme kanununa başvurun, ordan gerekli cevapları alırsınız.