PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : MP3 çalar

arweles
26-07-2008, 14:44:23
Öncelikle herkese saygılar. forumları okuyunca acaba dedirten bir sürü olayla karşılaştım. Ben de acaba dedim. Sormak istediğim şu mp3 çalarımı kaybettim. Acaba beni sevmeyen birisi mp3 çalara(bellek olarak da kullanılıyor) sonradan veri ekleyip başıma sorun çıkarabilir mi? Verilerin sonradan eklendiği incelemeler sonunda belirlenebilir mi? Teknoloji çok ilerledi belirlenebiliyordur değil mi? Çok mu paranoyak düşündüm yoksa?

Fischer
26-07-2008, 15:00:37
X marka Mp3 playerimi kaybettim, hükümsüzdür diye ilan verin isterseniz.

arweles
26-07-2008, 15:04:21
Dalga geçmeye gerek yok lütfen.. Sadece bir soru belki verilen yanıtlar bir çok kişiye yardımcı olacak.

Fischer
26-07-2008, 15:11:30
Benim mp3 playerimda pasaportumun scan edilmiş hali vb önemli belgeler vardı. Eğer bu gibi önemli bilgiler mp3 playerinızda kayıtlıysa o zaman sorun cıkabilir. Yok eğer böyle bilgiler yoksa dert etmeyin. Eğer çok rahatsız oluyorsanız ücretsiz internet ilanlarından birine yukarıda yazdıgım şekilde ilan verirsiniz olur biter. Dalga geçmedim.

arweles
26-07-2008, 15:25:06
Yardımınız için teşekkür ederim. Yanlış anladığım için de özür dilerim. Dedimya asıl merak ettiğim sonradan eklenen verilerin kayıp tarihinden sonra eklendiğinin bilinebilip bilinemediği.

Fischer
26-07-2008, 15:35:13
Rica ederim önemli değil. Bu arada sorunuza cevap vereyim, dosyaların eklenme tarihleri bellidir, endişeniz olmasın.

salpyilmaz
28-07-2008, 09:20:18
Rica ederim önemli değil. Bu arada sorunuza cevap vereyim, dosyaların eklenme tarihleri bellidir, endişeniz olmasın.

Fischer,

Malesef sistem tarihi değiştirilerek dosyaların ekleme tarihlerinde değişiklik yapılabiliyor. Dolayısıyla daha eski bir tarihte yüklenmiş gibi göstermek çok kolay.

Ayrıca, gazeteye verilecek ilan için cihazın seri numarasının yazılması da iyi olacaktır. Zira aynı müzik çalardan yüzlercesi vardır muhtemelen ve işlem yapılanın o olduğu özellikle belirtilmeli kanısındayım.

javier21
29-07-2008, 02:10:33
Yardımınız için teşekkür ederim. Yanlış anladığım için de özür dilerim. Dedimya asıl merak ettiğim sonradan eklenen verilerin kayıp tarihinden sonra eklendiğinin bilinebilip bilinemediği.

Ayıptır sorması bu mp3 çaların size ait olduğuna dair sizin adınıza kesilmiş bir fatura fln varmıdır, çünkü eğer yoksa istenildiği bilgi eklensin size ait olduğu kanıtlanamayacak birşeyden dolayı başınıza herhangi bir bela gelmez.

salpyilmaz
29-07-2008, 11:24:21
Ayıptır sorması bu mp3 çaların size ait olduğuna dair sizin adınıza kesilmiş bir fatura fln varmıdır, çünkü eğer yoksa istenildiği bilgi eklensin size ait olduğu kanıtlanamayacak birşeyden dolayı başınıza herhangi bir bela gelmez.

Bir ürün alınırken yanında fatura da alınır. Bazı fişler de isim içerir. Kanuni bağlayıcılığı var mıdır, bilemiyorum. Ancak hukukçu olmayan, sıradan bir vatandaşın aklına kurt düşürebilir...

javier21
30-07-2008, 15:55:07
Bir ürün alınırken yanında fatura da alınır. Bazı fişler de isim içerir. Kanuni bağlayıcılığı var mıdır, bilemiyorum. Ancak hukukçu olmayan, sıradan bir vatandaşın aklına kurt düşürebilir...

İşte o yüzden eğer fatura ya da fiş isim içermiyosa ve arkadaşımız kredi kartı ile almadıysa endişelenmesine gerek yok diye düşünüyorum.

arweles
31-07-2008, 20:49:12
Fatura var ve de kredi kartıyla alındı. Benim olduğu belli yani. Ama kutusunu kaybettim seri numarasını falan bilmiyorum.

okur123
31-07-2008, 20:57:57
en iyi çözümün ilan vermek olabileceğini düşünüyorum.elinizde belgeniz bulunsun.saygılarımla..

arweles
31-07-2008, 21:03:36
İnternetten herhangi bir gaztenesin ilan sayfasına(netde görünecek) versem yeterli olur mu?

okur123
31-07-2008, 21:08:29
Benim tavsiyem; normal bir gazetenin zayi bölümüne vermeniz.internete verdiğiniz ilanı ispat etmeniz biraz daha zor olacak.Ama herhangi bir gazeteyi bu konudaki tereddutleriniz geçene kadar saklayabilirsiniz.(esasında birinin bu mp3 le suç işlemesi sonucu size hiç bir şey olmaz.ama uğraşırsınız canınız sıkılır,bir eşyayı kaybetmenin hiç bir kanunda müeyidesi yoktur,sadece bazı şeyler için bildirim, ilan vs. gerekir.)

arweles
31-07-2008, 22:31:16
Son bir sorum olacak. Kayıp ilanının sonuna hükümsüzdür diye ekleteyim mi?

javier21
01-08-2008, 00:10:16
Son bir sorum olacak. Kayıp ilanının sonuna hükümsüzdür diye ekleteyim mi?

Mp çalarınızla herhangi bir hukuki işlem yapılamayacağı için hükümsüzdür yazmanıza gerek yok sadece kaybettiğinize kanıt oluşturacak şekilde bir ilan vermeniz yeterli olur en azından içiniz rahatlar, her ne kadar saçma bir şey gibi gözükse de milyonda bir ihtimal başınıza bir şey gelme ihtimali var ve bunu sıfıra indirmek bence çok doğru birşeydir.Keşke herks sizin kadar dikkatli olsa.

salpyilmaz
01-08-2008, 23:57:05
Mp çalarınızla herhangi bir hukuki işlem yapılamayacağı için hükümsüzdür yazmanıza gerek yok sadece kaybettiğinize kanıt oluşturacak şekilde bir ilan vermeniz yeterli olur en azından içiniz rahatlar, her ne kadar saçma bir şey gibi gözükse de milyonda bir ihtimal başınıza bir şey gelme ihtimali var ve bunu sıfıra indirmek bence çok doğru birşeydir.Keşke herks sizin kadar dikkatli olsa.

Söylemlerimdeki amaç da her menfi ihtimali bertaraf etmekti zaten. Anladığınıza sevindim...