PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Yakarım Roma'yı da yakarım, yıkarım ODTÜ'yü de yıkarım

Harun Gür
21-07-2008, 23:08:23
Yaklaşan yerel seçimler öncesi tam da CC ve SAV 'yi kullanma hesapları yaparken birden karşısına "As" dikiliverince bozuldu bizimki. Ne hayaller kurmuştu. Oysa Fuzuli'nin "Su Kasidesi" ne güzel ilaç olurdu yarasına...

Gelen suyun başına şöyle altın harflerle yazsaydı Su Kasidesi'nden bir beyit, sırtı zinhar yere gelmezdi.

Dostı ger zehr-i mâr içse olur âb-ı hayât
Hasmı su içse döner elbette zehr-i mâra su

(Hz. Muhammet'in dostu yılan zehri içse âb-ı hayat olur.
Aksine düşmanı da su içse elbette yılan zehrine döner.)

Ama işte suda "As" çıktı, Müslümanlık bozuldu. Gözüaçık kumarbazın desteden çıkardığı 5. "As" değil onunkisi. Çoluk çocuk demeden bütün Ankara'ya 21 gün haber vermeden içirdiği ve bir de pişkin pişkin itiraf ettiği suda çıkan "As" yani Arsenik...

Dağları altın için delenlerin kullandığı element canım, Bergamalılar halt etmişlerdi karşı çıkarak ve hatta vatan haini de ilan edilmişlerdi bir Bakanımız tarafından....

Fuzuli olamadı gerçi Sayın Başkan ama bu kere de Halid bin Velid olmaya soyundu Uzza putunu yıkarım hesabı...

Neydi ODTÜ'nün günahı? Suda "As" olduğunu bildirmek.

Başkan kendi Uzza'sını yıkar mı bilemem ama ODTÜ'yü yıkmak gerçekten Güven, Özveri ve Tecrübe ister.

Akademik Sultan
22-07-2008, 18:22:31
Amacı ODTÜ yü yıkmak değilmiş zaten:o Öyle diyo. İ:o Melih Gökçek.

Ankaralılar İ. nin anlamını bilir.
Şu güven ,özveri ve tecrübeye bayıldım. çok zekice:)

FUTURE
26-07-2008, 17:44:32
Amacı ODTÜ yü yıkmak değilmiş zaten:o Öyle diyo. İ:o Melih Gökçek.

Ankaralılar İ. nin anlamını bilir.
Şu güven ,özveri ve tecrübeye bayıldım. çok zekice:)

Güven,özveri,tecrübe! İlginç.:)

Akademik Sultan
28-07-2008, 17:52:21
Güven,özveri,tecrübe! İlginç.:)

İlginç bir durum göremedim. Ne açıdan ilginç acaba?:)

erenalp
18-09-2008, 17:02:00
Güven,Özveri ve Tecrubeden çıkan sonuçta ortada... hatta bunların bileşkesinden ötürü siz çıkartamıyorsanız bir şeyler , milletin hemşireleri , hastabakıcıları ve zaman zaman da doktorları olaya müdahale edip o bir şeyleri
bir kaç yılda bir de çıkartmanıza yardımcı oluyorlar. ankara için de bu bir kaçıncı olacak...

Harun Gür
18-09-2008, 19:50:33
Yanıt olarak bakınız : "Sindirim" başlıklı forum...