PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Dolandırıcılık

CarloSantana
29-06-2008, 06:34:24
Merhaba;

Bunda Yaklaşık 3 ay önce internet sitesinden alışveriş yapmak istedim uygun fiyatta bulduğun bir cihazı satın aldım fiyatı peşinen şahısa internet bankacılığı ile gönderdim ve satın aldığım kişiye birdaha ulaşamadım.

Savcılığa suç duyurusunda bulundum fakat hiç bir neticeye ulaşamadık karşı taraf alacaklıydım diye ifade verek dava takipsizlik kararı ile sonuçlandı.

İnternet üzerinden havale yaparken Açıklamaya satınalmış olduğum cihazın serinumarasına hitaben olarak gönderdiğimi belirttim, ayrıca alışveriş yaptığım site üzerinden konuşmalar ve ceptelefonu ile görüşmeler yapıldı bunlar kayıt altında olan şeyler ve nasıl oluyorda bu kadar herşey lehimeyken bir anda aleyhime dönüşüyor anlam veremedim bir türlü...

Bu saatten sonra yapmam gereken nedir bana açık birşekilde belirtirseniz çok sevinirim.

saygılar.

Av.Ulaş Değirmenci
29-06-2008, 12:59:43
15 gun icerisinde savcilik tarafindan verilen takipsizlik kararina karsi en yakin agir ceza mahkemesi baskaniniza itirazda bulunabilirsiniz.

myk
29-06-2008, 14:38:24
Geçmiş olsun öncelikle..
Arkadaşlar bu durumu nasıl anlamamız lazım bir açıklama yaparmısınız...Yani bizler (mağdur-müşteki- vs.) meseleye nasıl bakıyoruz hakim veya sacvılar nasıl bakıyor..Aramızdaki bu kadar uçurum neden kaynaklanıyor..

CarloSantana
29-06-2008, 15:32:56
15 gun icerisinde savcilik tarafindan verilen takipsizlik kararina karsi en yakin agir ceza mahkemesi baskaniniza itirazda bulunabilirsiniz.

merhabalar şehir dışında olduğum için bu süreyi doldurdum zaten, fakat dava sonucunu almak için savcılık kalemine gittim ordaki çalışan tanıdık bir arkadaşımız bana gitmediğin iyi olmuş burdanda bir sonuç çıkmazdı dedi ve bir başka seçenek sunmuştu şuan aklıma gelmiyor. Bunun dışında izlemem gereken bir yol varsa onuda öğrenmek isterim.

saygılar.

Av.Ulaş Değirmenci
29-06-2008, 15:36:21
Paranizi geri alabilmek icin kisiye dava acabilirsiniz ancak bu davada da ispat yuku sizin uzerinizde olacaktir.

CarloSantana
29-06-2008, 15:37:08
Geçmiş olsun öncelikle..
Arkadaşlar bu durumu nasıl anlamamız lazım bir açıklama yaparmısınız...Yani bizler (mağdur-müşteki- vs.) meseleye nasıl bakıyoruz hakim veya sacvılar nasıl bakıyor..Aramızdaki bu kadar uçurum neden kaynaklanıyor..

Teşekkür ederim. Meseleye mağdur olan tarafın nasıl baktığı değil bence, savcılığın bakış açısı çok net değil eldeki delilleri kullanma gereği bile hissetmemişler adamın ifadesine dayanarak iş yapmışlar yani ona inanıp bana inanmamışlar :) Buda ne kadar saçma bir iş yapıldığını ortaya koyuyor.

CarloSantana
29-06-2008, 15:39:06
Paranizi geri alabilmek icin kisiye dava acabilirsiniz ancak bu davada da ispat yuku sizin uzerinizde olacaktir.

Elimde ödediğime dair ve ödemenin ne içi yapıldığını yazan açıklama var ve aldığım site üzerindende konuşma logları mevcut, Ayrıca Telefon üzerinden görüşme yapıldı bunun kaydınıda savcılık alabilir.

sizce yeterlimidir?

CarloSantana
22-10-2008, 14:18:22
Öncelikle bu konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

iş sebebiyle konuyu uzun bi süre takip edemedim ve ayrıca savcılıktan'da hiç bir sonuç alamadım ki zaten alınamayacağı çok açık bir şekilde belliydi.

Siz bilir kişilerden istediğim hukuki olarak bu dolandırıcı'ya ne gibi bi yaptırımlar uygulayabilirim, bir avukat arkadaşım dolandırıldığın ile gidip oradan açmalısın aşağı yukarı 450-500 civarında bir masraf sözkonusu olacağını söyledi. Bu benim için mümkün olmayacağı gibi aslı astarından pahalıya denk geliyor.

Benim nasıl bir yol izlemem gerek??? ayrıca dolandırılmak bu kadar kolay mı bu memlekette?

saygılar.