PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Hiç arkadaşınızı kaybettiniz mi?

kefum
24-06-2008, 10:16:53
Ölümün gelipte benim canım arkadaşımı seçeceğini bilmeme imkan yoktu. İlkokuldaki sıra arkadaşım olan ve hayatımın çeşitli evrelerinde birşekilde hep karşılaştığım, hatta son 7 yıldır aynı firmada çalıştığım canayakın güleryüzlü arkadaşım bu sabah bana son şakasını yaptı, ona ulaşamayacağım kadar uzaklara gitti. Bırakın beni ; ne eşi ne de gül kokulu evladı artık onu göremeyecek, öpemeyecek,sevemeyecekler... Büyük umutlarla bakmaya çalıştığı ailesi şu anda perişan halde...Gelecek diye birşey yok onlar için tahmin edebiliyorum çünkü bende de 16 yıldır yaşlanmayan bir baba acısı mevcut....

Allah'a elimden geldiğince bağlıyım ama bir kere daha başhekem olduğunu hatırlattı bana. Biz elli plan yapalım;geçim,eğlence,aşk isteyelim verecek olan O ilahi kudret...

Sevgi ile kalın; elinizdeki gülleri soldurmayın n'olur..

Bora Baykal
25-12-2009, 20:53:25
Çok arkadaşımı kaybettim; Hepsi de pırıl pırıldılar genceciktiler..Bilirim arkadaşı kaybetmenin acısını..
Ne de; kötü kara bahtım kem talihim; en sevdiklerimi kaybettim zamansız..
Babam öldüğünde kuran'ın türkçe meali'ni okumaya başlamıştım..Bir ayette şöyle geçiyordu yanılmıyorsam; "Neden sevdiklerinizin aranızdan erken ayrılmasına bu kadar çok kederleniyorsunuz; Onlar Allah katında değerli kuldular ve Allah onları yanlarına aldı"
Yanlışım varsa düzeltiniz, saygılarımla..

monica
25-12-2009, 23:07:40
Çok arkadaşımı kaybettim; Hepsi de pırıl pırıldılar genceciktiler..Bilirim arkadaşı kaybetmenin acısını..
Ne de; kötü kara bahtım kem talihim; en sevdiklerimi kaybettim zamansız..
Babam öldüğünde kuran'ın türkçe meali'ni okumaya başlamıştım..Bir ayette şöyle geçiyordu yanılmıyorsam; "Neden sevdiklerinizin aranızdan erken ayrılmasına bu kadar çok kederleniyorsunuz; Onlar Allah katında değerli kuldular ve Allah onları yanlarına aldı"
Yanlışım varsa düzeltiniz, saygılarımla..

Babamı kaybettiğmde 48 yaşındaydı Babam Allah rahmet eylesin Nur içinde yatsın. Dua istediler vesile olanlara saygılarımla.

Bora Baykal
26-12-2009, 01:55:10
Babamı kaybettiğmde 48 yaşındaydı Babam Allah rahmet eylesin Nur içinde yatsın. Dua istediler vesile olanlara saygılarımla.
Amin..Nur içinde yatsınlar..
Can YÜCEL'in bir şiiri vardır ya; "Hayatta en çok babamı sevdim"
Hep bu dize'ler gelir aklıma..
Ama galiba ondan da acısı; Allah evlat acısı göstermesin..

Bora Baykal
26-12-2009, 02:30:02

Sizin kaybınız da; çok erken bir vefat, maalesef..

Nur içinde yatsınlar..

Annem vefat edeli 6 sene oldu; hala ziyaretine gidemiyorum nedense..