PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : MSN'de Cinsel Taciz Davası?

Cariba
05-06-2008, 19:09:17
Selamlar, merhabalar..

Başımda bulunan fevkalade can sıkıcı olayla ilgili değerli yorumlarınızı almak istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

29 yaşındayım ve serbest ticaretle uğraşıyorum.Kendime ait olan işyerimde bilgisayarım ve messenger'ım gün boyunca sürekli açık durur.Birkaç ay önce dükkanda çalıştırmak üzere (16 yaşında erkek ) vasıfsız bir elemanı işe aldım.Çırak şeklinde tabir edebileceğimiz şekilde çalışıyordu.Ben işyerinde olduğumda da olmadığım zamanlarda da bilgisayarımla ilgileniyordu ve ben bunda sakınca görmüyordum.Çoğunlukla da MSN de yazışıyordu.Bilgisayarımın ayar şekli itibarıyle, windows açıldığında MSN otomatik olarak açılıyor ve ileti alımına açık hale geliyordu. Bu eleman messenger'ı kendi kullandığı hesapla açılır hale getirmişti, windowsu açtığımda msn onun hesabıyla açılıyordu.Eleman kısa süre sonra kendi isteğiyle haber vermeksizin işten çıktı.(Haftalığını aldıktan sonraki gün işe gelmedi)
İşyerimde bulunduğu süre zarfında kimle ne yazıştı bilmiyorum.Onun işe gelmediği gün onun hesabıyla açılan msn de birkaç ileti aldım.Kimisine cevap vermedim kimini önemsemedim.Ama biri ilgimi çekti.17 yaşında olduğunu iddia eden bir bayanla karşılıklı konuşmaya başladık.Konuyu cinselliğe getirdim ve cinsellikle ilgili argo olarak nitelendirilebilecek şeyler yazıştık.Fakat burada şunu önemle belirtmek istiyorum; karşımdaki şahsın kendi rızası olarak,karşılıklı soru-cevap şeklinde konuşuyorduk.Bir süre bu gibi yazıştık ve sonra bana telefon numarasını verdi, kendisini aramamı istediğini söyledi.Aradım, cevap verdi ama telefonda cinsel içerikli bir konuşmamız olmadı.Benimle tanışmak istediğini, yaşadığı şehre gelmemi, buluşmak istediğini söyledi.Pek itibar etmedim ve geçiştirdim.Bir daha da aramadım bu numarayı.Msn de de kendisine rastlamadım.Zaten bu hesap bana ait değildi ve bir daha açmadım.
Bu olaydan yaklaşık bir ay kadar sonra emniyet müdürlüğünden çağrı aldım.Konuştuğum kişi 17 yaşında değil, orta yaşlı bir bayanmış ve beni mahkemeye vermiş.Adresime telefon numaramdan ulaşmış.Emniyet müdürlüğüne ifade vermeye gittim.MSN de yazışmalarımızın dökümünü "çıktı" halinde bana okuttular.İfademi alıp serbest bıraktılar.İfademde olan biteni aynen söyledim.Geçenlerde yine bir çağrı aldım emniyetten.Gelir durumumu belgelemek için sorular sordular ve "CİNSEL TACİZ" suçundan dava açıldığını söylediler.Üzerinden bikaç gün sonra da duruşma tarihi yazan belgeyi yolladılar.Önümüzdeki günlerde duruşmaya çıkacağım.
Bu olay hayatımı alt-üst etti.Ailemin öğrenmesiyle birlikte evliliğim kopma noktasına geldi.Kötü günler geçiriyorum.Merak ettiğim konu; duruşmada ne gibi bir sonuca varılabilir? Ceza alır mıyım, alırsam nasıl bir ceza olur? Ne gibi tedbirler almalıyım? Cinsel taciz sayılabilmesi için karşıdakinin rızası dışı olması gerekmez miydi?

Vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli, lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.Herkese sonsuz teşekkürler...

nikon
05-06-2008, 19:20:09
yaptığınız sonuç olarak zaten yalnış

taciz olsun,olmasın, başkasının msn adresinden konuşma yapmışsınız.

telefon konuşmanız olmasaydı,suçu reddedebilirdiniz, ama artık sizin olduğunuz kesinleşmiş

bu aşamada size profesyonel bir avukat lazım, en kısa sürede tutmanız yararınıza olucaktır.

seydem
06-06-2008, 10:57:06
ya benim anlamadığım burda kadında suçlu olmuyormu.kadın istemeseydi zaten bu konuşmalar gerçekleşmezdi.neyse fazla yorum yapmayım bende hukukcularımız daha iyi bilir tabi.er geç adalet yerini bulur kimin iyi niyet kimin kötü niyet olduğu anlaşılır..

cool_boy
09-06-2008, 01:14:44
Bu anlattıklarınız da sizin ne suçunuz varmış tam olarak anlamadım.Ben ceza alacağınızı sanmıyorum ama hukukçu arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir...

Cariba
09-06-2008, 18:08:40
Cevap veren herkese sonsuz teşekkürler..
Sevgili cool_boy, suçum konuşmalarda cinsel içerikli sözlere fazlalıkla yer vermek yani cinsel taciz diye geçiyor.İlişkiye girmeyi teklif etmek de diyebiliriz.

Hukukçu üyelerden de yorum alabilirsem çok minnettar kalacağım.Teşekkürler..

myk
29-06-2008, 14:46:11
cariba msn yazışmaları dökümü var diyorsun...anlatımında cinsel konuşmaları karşındakinin rızasıyla sorulu cevaplı yaptık diyorsun..öyleyse bu msn konuşma dökümlerinde görünecektir.

Av.Ulaş Değirmenci
29-06-2008, 15:44:56
Konusmalarin karsinizdaki kisinin rizasiyla gerceklesitigini soylemissiniz ancak bu kisi baskasi ile konustugunu dusundugu icin rizasinin oldugu pek soylenemez..

RaistlinMjr
02-07-2008, 13:18:38
orta yaşlı bir bayanla bu şekilde konuşmaktan bir problem olmaz lakin siz 17 yaşında olduğunu varsayıp o şekilde ilişki teklif etmişseniz bir problem çıkabilir. lakin suç hayata geçmediği için bir ceza almayacağınızı düşünüyorum. daha yeni amerikada böyle bir olay gerçekleşti. suç işlenmediği için dava açılmadı diye hatırlıyorum.

Emre Ünalan
02-07-2008, 17:38:21
Davacı hanım yakın zamanda size bir teklif sunacaktır. 1000 ytl ver, davayı geri çekeyim diye.