PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Tapu tahsis belgeli ortak gecekonduyu üstüme almak istiyorum..?

basari7
24-02-2008, 22:39:22
şöyle bi sorum olacak...

babam 2005 yılı ocak ayında vefat etti oturduğumuz gecekondunun resmi tapusu yok sadece tapu tahsis belgeli bu ev 1956 yılında yapılmış varisleri olarak 7 kardeşiz bunların ikisi babamın daha önceki evliliğinden olma çocukları kardeşlerin bazılarıyla aram iyi değil bu gecekondunun ben dahil 7 ortağı var şu an tapu tahsis belgesi vefat eden babamın üstünde babam engelli ve çalışamadığım için evi benim üstüme yapacağını söylüyodu ama bunu yapmağa fırsat bulamadı herhangi bi vasiyet yada yazılı belge bırakmadı şimdi bazı kardeşler haklarını istiyolar yani evi satacaz diyolar satıncada ben sokakta kalıcam ben bi engelli olarak bu ev benim hakkım diyorum yani evin benim üstüme olması gerek mahkeme bi engelli olarak evi üstüme yapabilirmi ben bu evi nasıl üstüme alırım

Av.Tayfun Eyilik
27-02-2008, 09:40:59
Ev sizin hakkınız değil üzerine alamazsınız diğer mirasçıların haklarıda sizin kadar var

basari7
09-03-2008, 21:44:31
yalnız şöyle bi durum var avukat arkadaşım babam evi benim üstüme yapacaktı fırsatı olmadı ayrıca ailede bi ben engelliyim bide başka bi soru sorayım evin varisleri 7 kardeşiz kardeşlerden biri bu evi sattırabilirmi tapusuz ev satılabilirmi yani kardeşlerden bazıları satış için onay verir bazılarıda vermezse evin durumu ne olur böyle bi gecekonduya resmi tapu alınabilirmi alınırsa ne gibi şartlar gerekiyor acaba :)