PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Yurt dışı çıkış yasağı

yeter
14-01-2005, 11:41:52
sayın hukukçu arkadaşlar ve site yönetimi.böylesine faydalı bir siteyi kurarak yaşatmanıdan dolayı çok teşekkür ederim öncelikle.umarım burada yardım bulabilirim.
2004 yılı içinde tck 503/1 maddesinden 2 yıl 1 ay 8 gün ceza aldım ve infaz rejimine göre bildiğiniz gibi cezaevinde geçirmem gereken süre yaklaşık 10 ay 1 hafta civarı idi ben bu sürenin 8 ay 1 haftasını tamamladım ve hakkımda 01/04 ten sonra yeni tck ya göre cezamı yaklaşık yarıya yakını kadar indirecek lehe maddeler dolayısı ile infaz durdurulu ve tahliye oldum.yani 80% inin tamamladım cezanın.ben gıyabi tevkifle arandığım süre içinde mahkemenin koymuş olduğu yurt dışı yasağının hala kalkmadığını emniyete giderek havalimanında alınkış pasaportumun iadesini talep ettiğimde öğrendim.. ve ivedi olarak yurtdışına gitmem gerekiyor(bundan öncede işim sebebi ile sürekli seyahat edişyordum) dosyanın nihayete ulaşmamış ve sadece infazın durmuş olması sebebi ile yasağın kalkması talebimin red edilmesi sözkonusumudr.yada farklı bir yol izleyebilirimiyim.ayrıca bu konuda profesyonel yardım alabileceğim avukata ihtiyacım var. mahkeme antalya 1. ağır ceza..lütfen aydınlatırsanız çok memnun olurum ayrıca hukuki yardım almak amacıyla antalya başta olmak üzere avukat arkadaşlar not bırakırlarsa çok sevinirim.

commodore1tr
14-01-2005, 13:40:36
Öncelikle geçmiş olsun ikinci olarak yetkililer yazmadan ben yazayım :))) bu site avukat bulma sitesi değil (miş) antalya barosundan yada tanıdığınız vasıtası ile bir avukat bulabilirsiniz.
Ceza evi infaz savcısının size tahliyede vermiş olduğu tahliye kararı ile ilgili mahkemeye başvurursanız çıkış yasağınız kalkacaktır ilamı veya savcılıktan alacağınız bir yazıyı yanınızda bulundurun derim ayrıca sizin yokluğunuzdan dolayı giyabi tutukluluk verildiğine göre vicahi ye çevrildiğinde aslında otamatik kalkması lazımdı, ama sanırım unutulmuş
saygılarımla bu arada avukat değilim söyliyeyimde...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

commodore1tr
14-01-2005, 13:40:36
Öncelikle geçmiş olsun ikinci olarak yetkililer yazmadan ben yazayım :))) bu site avukat bulma sitesi değil (miş) antalya barosundan yada tanıdığınız vasıtası ile bir avukat bulabilirsiniz.
Ceza evi infaz savcısının size tahliyede vermiş olduğu tahliye kararı ile ilgili mahkemeye başvurursanız çıkış yasağınız kalkacaktır ilamı veya savcılıktan alacağınız bir yazıyı yanınızda bulundurun derim ayrıca sizin yokluğunuzdan dolayı giyabi tutukluluk verildiğine göre vicahi ye çevrildiğinde aslında otamatik kalkması lazımdı, ama sanırım unutulmuş
saygılarımla bu arada avukat değilim söyliyeyimde...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

csel
25-06-2007, 14:28:30
Merhabalar, siteye yeni üyel oldum, eğer yanlış yere sorumu yöneltiyorsam şimdiden özür dilerim..
Benim bir bankaya kredi kartımdan dolayı bir süredir ödeyenediğim bi borcum var, henüz hakkımda dava açılmadı fakat yakındır diye düşünüyorum..İşsiz olduğum için de borcumu taksitlendirerek ödemeyi düşünüyorum, tabii ki banka avukatları bu tutumuma yanaşırsa..
Öğrenmek istediğim şudur ki; Ağustos ayı içerisinde yurtdışına çıkacağım. Hakkımda açılacak bir icra davası halinde, tebliğgatlar adreslere geç ulaştığından, mal beyanı süresini aşarsam ve gerekli zamanda mal beyanında bulunamazsam, açılan dava Ağustos ayına kadar sonuçlanır mı? ve bana yurtdışına çıkışımda problem yaratır mı? ve bu dava açıldığı andan itibaren mi tutuklama kararı geçerli oluyor ve benim çıkışım engelleniyor?
Borcumu ödemediğim halde açılan icra davasında mal beyanında bulunduğum takdirde sanıyorum sadece kredi kartı borcundan dolayı yurtdışına çıkış engellenemiyor, bu doğru mudur?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

ycoban
15-07-2016, 17:59:43
Temyiz edilmiş ancak kesinleşmemiş bir cezam var. Yurtdışına kısa bir süreliğine çıkmam gerekiyor. Bu cezam bana sınır kapılarında herhangi bir sorun çıkarır mı? cezam 2 yıl 6 ay mahkumiyet cezası. Mahkeme kararında yurtdışı çıkış yasağı diye bir şey geçmiyor. 153 maddeden yoksun bırakılır diyor. 153 maddeyi az çok inceledim orada yurtdışı çıkış yasağı diye bir şey yazmıyor. Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.