PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Arsa terk işlemi

nofates
06-02-2008, 02:25:10
Meclis kararıyla pafta kesitindeki alan birbirini tutmuyor.. İtiraz ettik itirazımız reddedildi.. Ne yapabilirim?

107 ada 13-14-15 parsellerdeki şahıslar imar planı değişikliği istemiyle belediyeye müracaat ettikten sonra yanyana olan bu parsellerde %20 lik bir park terk işlemi uygulanmıştır.. Meclis kararında da ilgili şahısların talebi üzerine 107 ada 13-14-15 parsellerde imar değişikliğine gidilmiştir denmiştir.. 107 ada 11 parsel de bizim yerimiz.. Kararda 11 parselden söz edilmemektedir.. Ancak ekindeki pafta kesitinde park alanı uygulanan yer gösterilirken 11 parselde de park uygulaması göze çarpmaktadır.. Bu sanırım diğer park alanlarının yol ile bağlantısının kurulması açısından yapılmış.. ( diğerleri bana mı güvenmiş) Üstelik hiç bir başvuruda bulunmamama rağmen benim terk alanım %45 i bulmaktadır.. Ben de dilekçe yazdım.. Bir hata yapıldığını sehven 11 parselin de park uygulamasının içine alındığını söyledim.. Reddedildi.. Başvuru yapanın %20, benim %45.. Çok komik bir durum..

Gözüme uyku girmedi.. Bu saatte yataktan kalktım yazıyorum..Şimdi ben ne yapabilirim..? Yardımcı olursanız sevinirim..

nofates
19-02-2008, 11:48:56
heralde bu konuda bilgi sahibi olan yok..

themis08
19-02-2008, 13:57:01
Meclis kararının iptali için karardan haberdar olduğunuz tarihten itibaren uygulamanın ve Meclis kararının yasal dayanaktan yoksun olması sebebiyle 30 gün içinde idari dava açabilirsiniz.