PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Su kaçağı

kameraman74
12-01-2008, 21:39:25
Yeni bir binada oturuyoruz.Binamızın sığınağı dört taraftan su sızdırıyor. Muhtemelen yeraltı suyu muhtemelen diyorum çünkü ne iski ne de belediye konuyu ciddiye almıyor.Bina sakinleri olarak bizde suyun sığınamıza bilahare binamıza ve binanın taşıyıcı sistemine zarar verdiğini düşünüyoruz. Muhatabımız kimdir ve mevzuatın hangi kısmı bizim olayı dava konusu yapmamıza gerekçe olur. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Av.Mehmet Nedim Yaz
13-01-2008, 00:39:14
Yeni bir binada oturuyoruz.Binamızın sığınağı dört taraftan su sızdırıyor. Muhtemelen yeraltı suyu muhtemelen diyorum çünkü ne iski ne de belediye konuyu ciddiye almıyor.Bina sakinleri olarak bizde suyun sığınamıza bilahare binamıza ve binanın taşıyıcı sistemine zarar verdiğini düşünüyoruz. Muhatabımız kimdir ve mevzuatın hangi kısmı bizim olayı dava konusu yapmamıza gerekçe olur. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Sayın ilgili;Uygulanacak yasal mevzuatı tespit etmek için öncelikli olarak sorumlu muhatabın kim olduğunu tespit etmek gerekiyor..Bunun için de yerinde bir bilirkişi incelemesi ile sorunun kaynağını ve dolaysıyla sorumluyu belirlemeniz öncelik şartı...

kameraman74
13-01-2008, 16:08:31
Biraz daha detaylandırabilir misiniz? Bilirkişiyi nasıl tespit ederiz kimdir kimlerden oluşur. Teşekkür ederim...

Erdoğan Kırcalı
15-01-2008, 12:43:42
Biraz daha detaylandırabilir misiniz? Bilirkişiyi nasıl tespit ederiz kimdir kimlerden oluşur. Teşekkür ederim...
Su kaçağının sebebinin ve muhatabının belirlenebilmesi için açacağınız davada bilirkişi talebinizi belirtirsiniz,yada mahkeme bilirkişi incelemesine karar verir ve konuyla ilgili bilirkişi(leri) görevlendirir.