PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Boşanma

Dilek
10-04-2003, 12:16:29
Merhabalar,

Bu ikinci kez konu yazisim ayni konuyla ilgili geceen sefer kimse yanit vermedi bir kez daha deniyeyim dedim.

Ben kacirildiktan sonra kendimi mecbur hissedip evlendim 2002 yazinda, Evliligim 2 hafta surup hollandaya geldim. Kendim hollandada esim ise Trde yasiyor. Ailemin raziligi yoktu bu evlilikte, ben direndim ama baktim onlar haklilar ve bosanmaya karar verdim. Trden Avukat tutuldu ancak hersey cok yavas gelisiyor. Esim bosanmak istemiyor. esimle Yaklasik 5 aydir kontagim yoktur.

Sizlere sorum ise, benim duyduklarima gore eger evlilikten 1 sene sonra gectigi halde karsindaki istesede istemesede bosaniliyormus dogrumu bu?
Ve durusmada sahit lazimmi?

Dilerim bana yardimci olursunuz!!!

Dilek

Av.Bahattin Yıldız
10-04-2003, 15:48:10
Dilek hanım;
her duyduğunuza inanmayın. 1 yıl sonra istese de istemese de boşanma hakkı yasada tanımlanmıyor. Tanık ve varsa başka kanıtları da sunmanız gerekiyor.

Ateş yakıcı, su akıcı, hava görünmez, toprak cansız mı?

fethiyeli_veysel_güzel
15-09-2007, 16:37:46
DİLEK HANIM ÜÇ YIL DİYE Bİliyorum şahitler nezdinde 3 yıl ayrı yaşadığını ispatlarsan boşanırsınız sevgiler

av_alper
15-09-2007, 17:39:10
1 yıllık sürenin dolmasında boşanabilmek için her iki tarafın anlaşması gerekir

3 yıllık süre açılan boşanma davasının reddinden itibaren başlar

siz evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebine dayanarak boşanma davası açabilirsiniz bu durumu tanık anlatımlarıylada ispatlaya bilirseniz ve siz daha az kusurluysanız boşanabilirsiniz.

Av.Feyz Pazarbaşı
15-09-2007, 18:00:15
Üstadım daha net bilgi olmaması amacıyla aşağıdaki eklemeyi yapıyorum:
3 yıllık süre boşanmanın reddine dair kararın - kesinleşmesi- tarihinden itibaren başlar.