PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Avrupa Birliği

Av.Ali Sinkay
08-09-2004, 11:09:00
Avrupa Birliğinden Tarih Alabilecek miyiz?

Yapamam deme yapan senden iyi değildir

deltaG
08-09-2004, 11:19:36
tarih vermek zorunda kalacaklar ama üyelik sürecini uzun tutacaklar

celebiaraz
09-09-2004, 10:49:32
Sayın alisikay kusura bakmayın sizin anketinizi farketmemişim. o yüzden bende hemen hemen aynı bir anket açtım. bence AB Türkiye'ye tarih vermeyecektir.

araz

Av.Ali Sinkay
09-09-2004, 11:05:17
Hiç önemli değil :O) Bende sizinle yazışmamızdan sonra avrasya birliği ve bu anketi sizin açmanızı bekledim ama açmadığınızı görünce yben açmıştım sizde kusura bakmayın

Bagaytuğ
09-09-2004, 16:47:08
Avrupa Birliği muhakkak tarih vermek durumunda artık. eğer vermezse, Türkiye tekrar tarih istememelidir. Gelişmek için illa AB gerekmiyor, özgürlük veya demokrasi için de... Japonya, AB sayesinde gelişmedi, kafasını çalıştıran, adaleti çalıştıran, halkı da çalışkan olan millet neden geri kalsın. Çalışalım, AB bizi almak için can atsın.

Av.Ali Sinkay
09-09-2004, 16:49:28
Ben de buna katılıyorum AB bize ne verecek maddi ve manevi eğer tam üye olursak bilen varsa söylesin lütfen

Av.Emrah Yavuzcan
09-09-2004, 22:51:00
AB'nin bazı ortak politikaları vardır. Bunlar:

Sosyal politika ve istihdam
Ekonomi
Vergi
Para
Rekabet
Sanayi ve ticaret
Gümrük
Çevre
Tüketici ve sağlık koruma
Enerji
Ortak Dış ve Güvenlik Politikası gibi...

Bu politikaların tüm devletler için ortak uygulama alanları vardır. TC vatandaşları'nın kazanacağı çok şey vardır. Fakat AB bir Hristiyan birliğidir ve bunun kökleri Haçlı Savaşları ile atılmıştır. Türkiye'yi zaten almayacak olan AB'nin birlik içinde yine bir kurması olasılığı da vardır. Yine bu birlik içindeki birliğe Türkiye yine alınmayacaktır.

Tarih önemli değildir, önemli olan Romanya'yı bile birliğe alan AB'nin Türkiye'ye karşı olan tutumudur.