PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : İki Yılda Bir Kademe İlerlemesi







c_karakus
21-05-2007, 17:39:22
657. Devlet memurları kanununun 64. maddesi uyarınca iki yılda bir kademe ilerlemesi verilmektedir.

Öğretmen olarak görev yapmaktayım. 04.03.2006 tarihinde çıkarılan öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde bulunduğum ilçe zorunlu hizmetten çıkarılmıştır.Bu yönde şöyle bir sorum olacak.

Bulunduğum yerde iki yılda bir kademe almakta iken; çalıştığım yerin zorunlu hizmetten çıkarılması kademe almamı engellermi?

Yani bulunulan yer zorunlu hizmetten çıkarılırsa orda çalışan öğretmenler iki yılda bir kademe ilerlemesi alamazmı?

Bu konuda elinizde örnek mahkeme kararı varsa mail adresime gönderebilirmisiniz?

(Bu soruları yanıtlarken yukarıda belirttiğim atama yönetmeliğin geçici 3. maddesinde zorunlu hizmet bakımından kazanılmış hakların saklı tutulduğunuda unutmayalım.)

istidat
31-08-2007, 08:36:47
hocam zorunlu hizmet kapsamındaki yerde 2 yılı doldurmadan önce bulunduğunuz yer kapsamdan çıktı ise kademe alamazsınız. mahkeme kararı da yok bu konuda.