PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Mirastan men etme, ıskat







Skylark
19-07-2004, 22:12:12
Biz üç kardeşiz annemiz kardeşlerimizden birini mirasından men etmek istiyor bunu yapabilirmi?
Miras babamızdan kaldı 4 e bölünmesi gerekiyor annemiz kendi hissesini kardeşlerimizden birini çikartıp diğer iki kardeşe vermek istiyor bu durumda ne yapması gerekir böyle bir yol varmı?

ahaltuner
20-07-2004, 16:35:44
Sayın skylark,mirastan yoksun kalma sebepleri Medeni kanunumuzun 578. maddesinde belirtilmiş.Burada özet olarak mirasçının mirasbırakana karşı çok ağır sayılabilecek davranışlarda bulunması halinde bu durumun sözkonusu olacağını söyleyebiliriz...saygılarımla.

ahmet