PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : 16 haftalık doğum izni hangi tarihten itibaren geç







sedanur77
05-07-2004, 10:01:13
ben 7.5 aylık hamileyim. Ayrıca devlet memuruyum. Mecliste yeni kabul edilen 16 haftalık doğum izni acaba hangi tarihten itibaren geçerli. Ben şu anda bu doğum izninden yararlanabiliyormuyum? Eğer bir bilginiz varsa ve beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

Av.Fatih Karaca
08-07-2004, 10:00:42
657 sayılı Kanun'un 104/A. maddesi şöyle:
"Madde 104 - A) (Değişik fıkra: 12/02/1982 - 2595/7 md.) Kadın memura doğum yapmasından önce 3 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 6 hafta bu müddetle izin verilir. Bu süreden sonra da 6 ay süre ile günde 1,5 saat süt izni verilir."

Bahsetttiğiniz kanun teklifi sanırım henüz kanunlaşmadı.

DeFacto

suat25
15-07-2004, 13:11:10
yasa dün kanunlaştı.Resmi gazetede yayınlandıktan sonra uygulama hakkında ayrıntılı bilgi kurumlara dağıtılacak. üzülmeyin kullanmadığınız süreyi doğumdan sonra kullanabilirsiniz. çünkü toplam 4 ay izin süresi...