PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : İş

Sisore10
19-02-2018, 08:45:43
1sene 9 aydır bir şirketde çalışıyorum iş veren toplu çıkarma yapıyor ihbar parası vermemek için çalıştırıyor tazminat yerimede çek vermek istiyor tazminatıda bankaya yatan paradan vericekmiş ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Av.Yusuf Selçuk Ateşkan
19-02-2018, 09:22:20
Ya 4 ay sonrasında çeki kabul edeceksiniz. Çeki belli bir iskonto ile bugün kırdıracaksınız.
Ya da önce arabuluculuk sonra 2-3 yıl sürecek bir dava süreci sonunda hakkınızı almaya çalışacaksınız.
Çeki alıp eksik kalan haklarınız için ayrıca dava açabilirsiniz.

mete38721
29-04-2018, 09:10:06
Ya 4 ay sonrasında çeki kabul edeceksiniz. Çeki belli bir iskonto ile bugün kırdıracaksınız.
Ya da önce arabuluculuk sonra 2-3 yıl sürecek bir dava süreci sonunda hakkınızı almaya çalışacaksınız.
Çeki alıp eksik kalan haklarınız için ayrıca dava açabilirsiniz.Allahın huzuru bereketi helal kazancı mutluluğu herkezin üzerinde olsun herkeze kolaylıklar diler başarılarınız hep güzel daim olsun selamun aleyküm
Ben tam 1 yıldır restoranta çalışıyorum bir yıl içerisinde patronlar işyerine devlet tarafından yasaklı geri dönüşüm bulundurup hep aynı şeylerle bana sürekli kızıyolar küfür ediyorlar müşterinin masasından zeytin salatalık ezme biber yogurt kalıyor ve bunların içinde kürdan peçete sigara izmariti cıkıyo bana müşteri gitdikten sonra icindekiri temizle müşteriye geri gönder diye baskı yapıyo ben patron görmeden çöpe döküyorum hem müşterinin hem de işçinin sağlığıyla oynamaya hakkım yok ama patron gördüğü zaman yevmiyenden keserim bir daha çöpe dökme benim dedigimi yapmoyacaksan ağıza alınmıyacak küfürlerle aynı şeylerle beni kovdu ve işyeri sahibi abim abimin ortakları bana çok yüklenerek pskolojimi bozmaya calışıyolar sürekli kalbimi kırıyolar ve abim 3 aydır işe gelmiyor tam 1 yıldır bu işyerindeyim dün yine kovdu senin burada calışmanı istemiyoruk dediler ben hergün 16 saat çalışıyorum ayda 1 gün izin kullanıyorum tezgahımda 2 kişi çalışmam gerekirken beni tek calıştırıyolar beni işten kovdugu için calışmıyacagım ve bu işyerinden haklarımı almak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

VIA_F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bkm38
30-04-2018, 19:34:22
Haklarını almadan hiçbirşeye imza atma