PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Faturasiz tahsilat - aria borcu

gersoy
04-05-2004, 22:08:49
Aria dan ön ödemeli sistemle bir hattim var. Yurt disinda kullanmak icin gerekli islemi yaptirdim ve kredi kartimin bilgilerini verdim. Yurt disinda iken kontörü bitigi icin kullanamadim. zaten yurt disinda iken aranmalarda herhangi bir islem yapmaniza gerek yokmus. Kredi kartimdan ilk seferde 1.300.000 TL ikincide 13.000.000 Tl cekildi 4 Mart tarihinde bu hizmeti kapattirdim Müsteri hizmetlerinden(yazili degil), 26 nisan tarihinde 727.600.000 TL kredi kartimdan cekildi. Hic bir fatura veya aciklama yapilmadan yapilan bu tahsilat dogrumudur. Cekilen bu tutari geri alabilirmiyim ? Bu islemin bir kanunu dayanagi varmidir ?? Ne yapmam gerekiyor.. ?

commodore1tr
05-05-2004, 08:16:52
Bizim şirket çalışanlarındada aynı sorunlar yaşandı bir iki kişi farkında değil ama farkına varanlara şimdi size sorduğum soruyu sordum onlar bilmiyorlarmış okumamışlar... Ön ödemeli sistem anlaşmasını okudunuz mu? neye imza attığınızı biliyor musunuz?

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

gersoy
05-05-2004, 09:57:07
Okumadim cünki basvuru yapilirken. fazla belge istemiyorlar sadece kimlikle alabiliyorsunuz. ve adres belirleyen bir belgede istemiyorlar. Ama Yurt disina actirken ki anlasmayi okudum onun icin ayrica ücret alinacagini biliyordum..

Sorun su: Zaten yurt disina a´ctirmama ragmen yükledigim kontörler bitiyordu ve hattim tamamen kapaniyordu. Bu durumda hem faturaya tabi hemde Ön ödemeli sistemin kullanilmasini anlamsiz buluyorum ve hicbir sey bildirmeden tahsilati yapiyorlar.