PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Yedek subaylığa engel midir?

aydnlk
22-08-2006, 22:59:43
Sn. Hukukcularımız TCK 456/4. den 31.05.2001 senesinde basit müessir fiil suçu işledim, 5 yılı doldurdum ve silinmesi yönünde dilekçe verdim, benim sorum şu ki, yakında askere gideceğim ve bu suç yedek subay olmama engelmi, üniversitede mezunu olduğum halde uzun dönem er statüsünde mi askerlik yapacağım. Yakında askere gideceğim sicil kaydımın silinmesini mi beklemeliyim, bu sebepten görüşlerinizi bekliyorum saygılarımı sunarım

yld19sm
23-08-2006, 10:07:40
müessir fiil suçu yedek subay olmanıza engel olacak bir suç değil .kısa dönem de larak askere gidebilirsiniz bunun işlediğiniz suçla alakası yok sadece askeriyenin okuduğunuz branşa olan ihtiyacına bağlı bir olay.

aydnlk
23-08-2006, 11:36:17
Yani ben asıl şunu sormak istiyorum Üniversitede bitiren biri muhakkak ya yedek subay ya da kısa dönem er olarak mı askerlik yapar. Korktuğum şu ki: İşlemiş olduğum suçtan dolayı üniversite mezunu olduğum halde uzun dönerm er mi yaptırırlar acaba, çok acil görüşlerişnizi bekliyorum çünkü tecilimi bozdurmak üzereyim

Av.Dilek Kuzulu Yüksel
23-08-2006, 11:57:35
Lütfen bu forumdan http://www.hukuki.net/topic.asp?topic_ID=15126 devam ediniz.

Site ve forum kurallarına riayet ediniz aksi takdirde üyeliğiniz askıya alınacaktır.