PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Kamu Davasına Dönüştürüldü.

hikmetsonmez
20-11-2013, 11:42:55
Sayın Avukatlar, Değerli Abilerim.

Yaklaşık 1 Yıl Önce Bir Arkadaşımla Facebook Abone Arttırma İşlemi Yapıyordum.
Zagor Diye Bir Nicki Vardı, Bana Telefon Bayisi Olduğunu Söyleyerek, Numarama Abone Karşılığında Aralıklarla 10,20 TL gibi rakamlar yolladı.
2 Hafta Böyle Sürdükden Sonra Benden Sınırsız Abone Aktarımı İsteyip, Bayisinin Şifresini Verip İstediğin Gibi Kullanabilirsin Dedi.
Verdiği Link Üzerinden Panel Linkini kullanıcı adı ve şifresini verdi. bir kere kullandım 50 TL aldım.
ertesi gün paneldeki user vb patladığı için. bu işi yaptığım tüm facebook hesapları vb kapandı. :alala
sonrasında bu arkadaşa ulaşamadım. hakkımda bilişim hırsızlığı davası açıldığını öğrendim.
ifademi verdim kısa zaman içinde ifadem doğrulanıp reddedildi. ikinci kez dava açmış karşı taraf. tekrar ifade verdim bu 1 ay içinde.
adamla konuşup davasını geri çekmesini söyledim. parasını verdik 336 TL sonuç olarak davacıda davasını geri çekti.
ortada olan araştırmalarım sonucunda kamu davası her halükarda açılacakmış.
ip bilgilerim çıkarılmış bi kere kullansam bile, diğer çekimler panel kullanananın ip sinden.

bu dava benim başımı yakarmı ?
evimdeki bilgisayarım bu iş için araştırmaya girermi ?
davaya veren kişinin davasını geri çekmesinin bi yararı varmı ?
davadaki suçlu çıkana kadar araştırmaya gidilirmi yoksa dava kapatılırmı ?
yaşım 1 ay sonra 18'e giriyor , sıkıntı olurmu yoksa 1 yıl önceden yapılan suç diyemi dava devam eder ?
sonuç verilirse cezam ne olabilir, hapis cezası çevirilirmi ?
şuan lise son okuyorum, kısa süre içinde başım yanarsa hayatım kararacak.

illegal
23-11-2013, 16:34:40
Kullanıcı panelinin şifrelerini size verdiğine dair kanıtınız var mı?

Maun
30-11-2013, 04:29:40
Davacı duruşmada şikayetinden vazgeçerse sorun olmaz. Büyük olasılıkla dava düşer.

hikmetsonmez
03-12-2013, 15:47:35
Kullanıcı panelinin şifrelerini size verdiğine dair kanıtınız var mı?

yazıda yazdığım gibi bütün facebook hesapları o gün kapatıldı. panel hilesi yüzünden.
hiçbirşekilde kimseye ulaşamıyorum. kanıtım yok. benimde bütün parayı çektiğim ile ilgili kanıtları yok.
bir kere çekildiğine dair kanıt var gerisi onların bilgisayarından gönderidi.

- - - Updated - - -

Davacı duruşmada şikayetinden vazgeçerse sorun olmaz. Büyük olasılıkla dava düşer.

şikayetinden vazgeçti.
bugün baktım davayı açmışlar.
şubat 2014 6 sında dava var dediğiniz gibi diyor çevre. diğer ihtimalle ne olabilir acaba ?

suça sürüklenen çocuk olarak gözüküyorum.

hikmetsonmez
24-12-2013, 11:03:03
şikayetçinin parasını verdim şikayetten vazgeçildi anlaşıldı.
ceza alma ihtimalim varmı alırsam ne kadar para cezası alırım. bilişim sıçlarından kimse anlamıyorumu?

Av. Barış ÇİMENOĞLU
30-12-2013, 17:50:23
Dolandırıcılık suçu şikayete bağlı suç değildir. Bu nedenle müşteki şikayetini geri çekse de kamu davası açılır. Bilişim sistemi ile dolandırıcılık suçu dolandırıcılık suçunun nitelikli halidir. Alt sınır 3 yıldır. Dosyanızın içeriğini net bilemiyorum. Fakat en kötü senaryoda eğer önceden kasıtlı bir suç işleyip hüküm almamışsan, karşı tarafın zararını da gidermen sebebi ile , lehe hükümlerle 2 yıl veya iki yılın altı bir ceza çıkarttırmayı başarabilirsen hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı alabilirsin. Tavsiyem profesyonel yardım alın.

hikmetsonmez
03-02-2014, 19:41:40
suça sürüklenen çocuk olarak ; bilişim yoluyla hırsızlık ve sistem verilerini erişilmez kılma, yoketme suçlarından yargılanıyorum 3 gün sonra perşembe günü duruşma var ben hayatımda hiç böyle birşey yapmadım sabıkamda yok zaten bana ne çıkar sonuç olarak ? davacı vazgeçti zaten.

adanademirspor
06-02-2014, 23:55:26
sonuç ne oldu acaba ?

adanademirspor
09-02-2014, 22:41:15
sonuç ne oldu ?

- - - Updated - - -

suça sürüklenen çocuk olarak ; bilişim yoluyla hırsızlık ve sistem verilerini erişilmez kılma, yoketme suçlarından yargılanıyorum 3 gün sonra perşembe günü duruşma var ben hayatımda hiç böyle birşey yapmadım sabıkamda yok zaten bana ne çıkar sonuç olarak ? davacı vazgeçti zaten.

sonuc ne oldu ?