PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Görme tembelliği - Askerlik muafiyet

alpertunga34
19-05-2006, 19:19:39
iyi günler öncelikle sitede yorum yapan ve ilgilenen degerlihukukcu büyüklerime teşekkür ederim.benim sorum su olacaktı.sag gözümde bir görme tembelliği var ve bu hastalık yüzünden sag gözüm birdaha görmesi mümkün degilmiş.ve tedavisidi yok.bu yüzden askerlikten muaf durumda olurmuyum yoksa göztembelliğinin askerlik hizmetimize engel olması söz konusu degilmidir.
teşekkürlerimi sunarım.

:(:( malesef suan askerdeyim.ve iyi göremediğim halde silahla atış yapmaya çalışıyorum.2 gözüde iyi görmeyen arkadaslar var burada.onları bile askere almışlar.ben fazla bişey diyemiyorum.iyi günler

aaahhhmmmeeettt
28-11-2006, 18:38:12
Bildigim kadariyla goz tembelligi de muafiyet nedeni.
Bu konuda daha detayli bilgiyi hukukcu arkadaslardan alabilirsek cok iyi olur. ( Dereceleri var midir? )

yld19sm
30-11-2006, 09:52:20
Doktorların raporuna diyecek birşey yok iki göz toplamı 15 ten fazla ise elverişsiz olur diye biliyorum.

tolga735
18-04-2010, 12:02:38
raporluk bir durum yok, iki gözden herhangi birisinde %80 in üzerinde görme kaybı varsa çürük verilir. ama benim %88 ve 5 aydır askerim, 2 kere raporlara itiraz ettim. şu anda tekrar sevk bekliyorum. sağlam verseler bile raporunuza itiraz edin. o sıkıntıyı birtek çeken bilir. boşunas zorlamayın kendinizi