Hukuki Net hukuk forumları adresi değişmiştir; Yeni Hukuk Forumları Hukuki.NET - kredi kartı borçları zaman aşımı

Hukuk Forumları.
Üye Adı :
Şifreniz :
Şifreyi Anımsa

Üye Kayıt
  Anasayfa   Portal   Forumlar   Yönetim   SSS     Üye Kayıt
YENİ HUKUKİ NET : Hukuk Portalı  | Anasayfa  | Hukuk Forumları  | Hukukçu Blogları  | Aktif Konular  | Haberler  | Hukuk Ansiklopedisi  | Hukuk Arama  | Anketler  | Hukuk Siteleri  | Anketler  | Hukuk ilanları  | Dilekçeler ve Hukuk Programları  | Hukuk Terimleri

| Üye | Aktif Üyeler
Forum Kategorileri | Forum Arama | Programlar  |
Hukuk Arama Motoru | Site Ekle | Hukuk Güncel Haber | Mevzuat | Kanun | Khk. | Tüzük | Yönetmelik | İçtihat | Yarışma | Ne Yeni ? | Dizin 
 Tüm Forumlar
 Hukuki Forumlar
 Borçlar - Ticaret - İcra İflas - Banka - Tüketici
  kredi kartı borçları zaman aşımı
   Bu Foruma Tüm Üyeler YENİ KONU Ekleyebilir.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YANIT Ekleyebilir.
Sonraki Sayfa
Yazar Konu
Sayfa: / 2

afsarsal

Eklenme - 06/07/2005 :  16:02:16  Profili Göster  afsarsal adlı üyenin Web Sitesi  afsarsal adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
selamlar,
kardeşimin yaklaşık 5 yıl öncesinden kalan kredi kartı borçları var, bu güne kadar hep kaçtığı için bir sorun olmadı.
Duyduğumuz kadariyle belli bir süre sonra bu borçların tamamiyle iptal edileceğine dair bir yasa.
Acaba gerçekten böyle bir şey kanunlarımızda varmı yoksa halk arasında dolaşan bir kuruntu mu?
Teşekkürler
 İleti: 2  ~  Kayıt Tarihi: 06/07/2005  ~  Son Ziyareti: 08/12/2005 Uygunsuz ileti bildir 

Av.Tayfun Eyilik

1   Eklenme - 08/07/2005 :  00:05:16  Profili Göster  Av.Tayfun Eyilik adlı üyenin Web Sitesi  Av.Tayfun Eyilik adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
olurmu hiç oyle şey ?
siz birisine borç verseniz ve devlet dese ki "senin alacağın yok üstüne su iç" aklınız alıyor mu ?
devlet sadece kendisine olan borçlar konusunda düzenleme yapabilir

konu açmadan önce araştırma yapınız zamanaşımı icin örneğin
http://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=1110
 İleti: 1939  ~  Kayıt Tarihi: 21/07/2004  ~  Son Ziyareti: 24/09/2009 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

afsarsal

2   Eklenme - 08/07/2005 :  09:58:52  Profili Göster  afsarsal adlı üyenin Web Sitesi  afsarsal adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
iyi ama forumlarda zaman aşımı ile ilgili yazılar okudum, zaten kafamı karıştıran da o oldu.
Sizin yazınızı kopyalıyorum.
"Kredi kartlarındaki alacaklar icin zaman aşımı süresi genel zaman aşımı süresi olan 10 yıldır. sizin konunuzda da alacağın doğduğu tarihten itibaren zaman aşımını kesen sebepler olmadığı sürece 10 yıl sonra zaman aşımına uğrar. "

Dolayısıyla sizinde söylediğiniz gibi zaman aşımı diye birşey var.
Bir başka arkadaşta 5 yıllık bir zaman aşımından bahsetmiş ama bir takım koşullar altında sanırım
 İleti: 2  ~  Kayıt Tarihi: 06/07/2005  ~  Son Ziyareti: 08/12/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

Av.Tayfun Eyilik

3   Eklenme - 09/07/2005 :  01:18:52  Profili Göster  Av.Tayfun Eyilik adlı üyenin Web Sitesi  Av.Tayfun Eyilik adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
sayın afsarsal konuları birbirine karıştırmayın
borçların tamamen iptal edileceğine ilişkin yasa demişsiniz

kafa karıştıracak bir şey yok 5 yıllık zaman aşımı süreleri de var ama onlar özel olaylar için onun yazıldıığı yeride verirseniz daha ayrıntılı anlatabilirim
 İleti: 1939  ~  Kayıt Tarihi: 21/07/2004  ~  Son Ziyareti: 24/09/2009 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

Başak Şahin

4   Eklenme - 09/07/2005 :  02:07:51  Profili Göster  Başak Şahin adlı üyenin Web Sitesi  Başak Şahin adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Sayın afransal,

Tayfun Bey'in demek istediği,devletin "bankalara olan kredi kartı borçlarının silinmesine ilişkin yasa" çıkarmaya yetkili olmadığıdır.

Borçlar Kanunu'n göre her türlü borcum genel zamanaşımı 10 senedir.!0 sene sonra ödemediğiniz borçtan kurtulursunuz ama Merkez Bankasının kara listesine girersiniz.Bir daha bankalardan ne kredi ne de kredi kartı alabilirsiniz,yani bankalar vermezler.
 İleti: 491  ~  Kayıt Tarihi: 25/05/2005  ~  Son Ziyareti: 31/08/2010 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

AKOZ

5   Eklenme - 23/07/2005 :  16:23:40  Profili Göster  AKOZ adlı üyenin Web Sitesi  AKOZ adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
sn şahin borçtan 10 senede kurtulacaksa varsın olsun kredi kartı almasın zaten kredi kartlarından başı yanan kartı görünce çıldırır bu kadar kolay mı 10 sebne borcu ödeme bir şekilde saklan alacaklı kovalasın borçlu saklansın on sene geçsin borç ödensin o zaman ben boşu boşuna ödedim 100 dosyayı 1996 yılından bu yana bilseydim 10 yılda düşeceğini ödemezdim valla banlar ne benim param la batar ne de zengin olurlar öyle değil mi
 İleti: 233  ~  Kayıt Tarihi: 13/06/2005  ~  Son Ziyareti: 04/05/2006 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 2 Konu  
Sonraki Sayfa

Hızlı Geçiş:
 Image Forums Snitz Forums 2000

Avukat hukuk mevzuat kanun içtihat

Avukatlar hukuk mevzuat yasa law legal
Hukuki Net

Wiki Blog Legal News directory Turkish Law in English Mevzuat Hukuk Arama Motoru

© Hukuki NET - Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı özel bir " Hukuk Rehberi " dir. İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale, kanun, hukuk forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan bir hukuk bilgi bankası sistemidir.
© Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp, herhangi bir ticari kurum, kuruluş, bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte, finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli bir hukuk sitesidir. Bununla birlikte Sitenin tüm hakları saklı olup, telif hakkı içeren içeriği izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz.
© Siteden yararlanmakla kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılmaktasınız. © Hukuki NET - Turkish Legal NetWork and Law Resources .

Hukuki NET Managed Dedicated Server Hizmetleri Netdirekt Hosting tarafından karşılanmaktadır.