Hukuki Net hukuk forumları adresi değişmiştir; Yeni Hukuk Forumları Hukuki.NET - dışarıdan ssk prim ödemesi

Hukuk Forumları.
Üye Adı :
Şifreniz :
Şifreyi Anımsa

Üye Kayıt
  Anasayfa   Portal   Forumlar   Yönetim   SSS     Üye Kayıt
YENİ HUKUKİ NET : Hukuk Portalı  | Anasayfa  | Hukuk Forumları  | Hukukçu Blogları  | Aktif Konular  | Haberler  | Hukuk Ansiklopedisi  | Hukuk Arama  | Anketler  | Hukuk Siteleri  | Anketler  | Hukuk ilanları  | Dilekçeler ve Hukuk Programları  | Hukuk Terimleri

| Üye | Aktif Üyeler
Forum Kategorileri | Forum Arama | Programlar  |
Hukuk Arama Motoru | Site Ekle | Hukuk Güncel Haber | Mevzuat | Kanun | Khk. | Tüzük | Yönetmelik | İçtihat | Yarışma | Ne Yeni ? | Dizin 
 Tüm Forumlar
 Hukuki Forumlar
 İş Hukuku - Sosyal Sigorta Hukuku
  dışarıdan ssk prim ödemesi
   Bu Foruma Tüm Üyeler YENİ KONU Ekleyebilir.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YANIT Ekleyebilir.
Yazar Konu  

fred

Eklenme - 16/05/2005 :  21:24:27  Profili Göster  fred adlı üyenin Web Sitesi  fred adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
ilk mesajım olduğu için öncelikle herkeze merhaba diyorum , arkadaşlar.

benim durumum şu.

1989 yılında sigortalı oldum. 2000 yılında çalıştığım firma kapanınca kıdem tazminatımızı alıp işten ayrıldım.

yaklaşık beş sene geçti sigortalı her herhangi bir işe girmedim. yakın zamanda da girmeyi düşünmüyorum. ama ödenmiş 11 yıllık primim var, bu hakkım zayii olsun istemiyorum.
kalan prim borçlarımı kendim ödemek istiyorum.

sigortadaki durumum şu;
sigortalık süresiniz : 13 yıl
prim gün sayınız: 3700

emeklilik şartları:
sigortalık süresi : 25 yıl
prim gün sayınız : 5525
kalan prim gün sayınız : 1825

bağlı bulunduğum sosyal sigortalar kurumuna(taksim-ist) gidip gerekli bilgileri almak istiyorum.

sizlere soracağım soru şu,
- dışarıdan bu ödemeler nasıl oluyor ?
- aylık yaklaşık kaç para ?
- daha fazla emekli maaşı almak için bu ödemeleri arttırabilirmiyim?
bu şekilde daha fazla emekli maaş'ına sahip olabilirmiyim?
cevap evet ise, bunu bana tavsiye ediyormusunuz ?
- para nerelere ne şekilde ödeniyor ?
- ben taksimdeki ssk'ya gidince nereye ve kime danışacağım bu konuları ?
- bana burada(taksim-ssk) yardımcı olurlarmı? yoksa başka bir yeremi gitmem lazım?

benim düşünemediğim , ama sizinde aklınıza gelen öneri ve tavsiyeleriniz varsa , yazarsanız sevinirim.

bunları neden sordum? evet belki taksim ssk bunları yanıtlayacak ama, biliyorsunuz devlet kurumları, doğru adamı bulamazsınız, gerekli ayrıntıları öğrenemezsiniz , sizi başınızdan savarlar... vs.. vs..

hiç bilmediğim , hiç gitmediğim şeyler ve yerler olduğu için, günümüzün iletişim aracı olan internetten ve bu forumdaki bilgili arkadaşlar yararlanmak istedim.

saygılarımla

fred

İleti: 2  ~  Kayıt Tarihi: 16/05/2005  ~  Son Ziyareti: 20/05/2005 Uygunsuz ileti bildir 

yyln

1   Eklenme - 16/05/2005 :  21:54:50  Profili Göster  yyln adlı üyenin Web Sitesi  yyln adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Sigorta Müdürlüğüne gittiğinizde gördüğünüz Danışma görevlisine, İsteğe Bağlı Sigortaya başvuru yapmak için kendinize yardımcı olunmasını istediğinizde, size hangi servise başvurmanız gerektiği açıklanır. İlgili serviste, hangi formları doldurmanız gerektiği gösterilerek boş formlar doldurulmak üzere size verilir. Oradaki görevliye, ödemeniz gereken en az veya en fazla aylık primin ne olduğunu sorabilirsiniz. Bu bilgiler size verilen formda da yazılıdır. Ödeme gücünüze hangisi uygun ise, ona göre bir seçim yaparak formu doldurup, görevliye verirseniz, ertesi aydan itibaren sigortalılığınız başlar. Prim ödemelerini de bir ay sonra bankaya yatırmaya başlarsınız. Bu konuda bankalara otomatik ödeme talmatı verme durumu da olabilir. 2000 yılından sonra prim ödemeniz olmadığı için, ilerde bağlanacak olan emekli maaşınız fazla yüksek olmayabilir. Bu durumu başvurduğunuz servisdeki görevliye de sorabilirsiniz.

İleti: 824  ~  Kayıt Tarihi: 27/01/2005  ~  Son Ziyareti: 07/01/2007 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

fred

2   Eklenme - 17/05/2005 :  08:39:59  Profili Göster  fred adlı üyenin Web Sitesi  fred adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
quote:
Sigorta Müdürlüğüne gittiğinizde gördüğünüz Danışma görevlisine, İsteğe Bağlı Sigortaya başvuru yapmak için kendinize yardımcı olunmasını istediğinizde, size hangi servise başvurmanız gerektiği açıklanır. İlgili serviste, hangi formları doldurmanız gerektiği gösterilerek boş formlar doldurulmak üzere size verilir. Oradaki görevliye, ödemeniz gereken en az veya en fazla aylık primin ne olduğunu sorabilirsiniz. Bu bilgiler size verilen formda da yazılıdır. Ödeme gücünüze hangisi uygun ise, ona göre bir seçim yaparak formu doldurup, görevliye verirseniz, ertesi aydan itibaren sigortalılığınız başlar. Prim ödemelerini de bir ay sonra bankaya yatırmaya başlarsınız. Bu konuda bankalara otomatik ödeme talmatı verme durumu da olabilir. 2000 yılından sonra prim ödemeniz olmadığı için, ilerde bağlanacak olan emekli maaşınız fazla yüksek olmayabilir. Bu durumu başvurduğunuz servisdeki görevliye de sorabilirsiniz.

Ekleyen: yyln - 16/05/2005 :  21:54:50

bilgiler için teşekkür ederim....

saygılarımla

fred
 İleti: 2  ~  Kayıt Tarihi: 16/05/2005  ~  Son Ziyareti: 20/05/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git
  Konu  

Hızlı Geçiş:
 Image Forums Snitz Forums 2000

Avukat hukuk mevzuat kanun içtihat

Avukatlar hukuk mevzuat yasa law legal
Hukuki Net

Wiki Blog Legal News directory Turkish Law in English Mevzuat Hukuk Arama Motoru

© Hukuki NET - Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı özel bir " Hukuk Rehberi " dir. İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale, kanun, hukuk forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan bir hukuk bilgi bankası sistemidir.
© Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp, herhangi bir ticari kurum, kuruluş, bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte, finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli bir hukuk sitesidir. Bununla birlikte Sitenin tüm hakları saklı olup, telif hakkı içeren içeriği izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz.
© Siteden yararlanmakla kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılmaktasınız. © Hukuki NET - Turkish Legal NetWork and Law Resources .

Hukuki NET Managed Dedicated Server Hizmetleri Netdirekt Hosting tarafından karşılanmaktadır.