Hukuki Net hukuk forumları adresi değişmiştir; Yeni Hukuk Forumları Hukuki.NET - Veraset Ilamı 3 ay Ceza hk.

Hukuk Forumları.
Üye Adı :
Şifreniz :
Şifreyi Anımsa

Üye Kayıt
  Anasayfa   Portal   Forumlar   Yönetim   SSS     Üye Kayıt
YENİ HUKUKİ NET : Hukuk Portalı  | Anasayfa  | Hukuk Forumları  | Hukukçu Blogları  | Aktif Konular  | Haberler  | Hukuk Ansiklopedisi  | Hukuk Arama  | Anketler  | Hukuk Siteleri  | Anketler  | Hukuk ilanları  | Dilekçeler ve Hukuk Programları  | Hukuk Terimleri

| Üye | Aktif Üyeler
Forum Kategorileri | Forum Arama | Programlar  |
Hukuk Arama Motoru | Site Ekle | Hukuk Güncel Haber | Mevzuat | Kanun | Khk. | Tüzük | Yönetmelik | İçtihat | Yarışma | Ne Yeni ? | Dizin 
 Tüm Forumlar
 Hukuki Forumlar
 Aile Hukuku - Miras Hukuku - Medeni Hukuk
  Veraset Ilamı 3 ay Ceza hk.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YENİ KONU Ekleyebilir.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YANIT Ekleyebilir.
Yazar Konu  

ugrcn

Eklenme - 20/03/2005 :  15:14:15  Profili Göster  ugrcn adlı üyenin Web Sitesi  ugrcn adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
İyi akşamlar..

Veraset ilamini aldım fakat 3 ay içinde başvurmak gerekiyormuş ben 10 gün geciktirdim yani 10 Mart da başvurmam gerekiyormus ben bu 3 aylık süreyi Veraset ilamindan sonra olacağını sanıyordum galiba yanlış biliyormusum. 3 ay geciktirdiğim takdirde ne gibi bir ceza uygulanıyor veya paraysa ne kadar bir mebla? birde diğer bir sorum emlak beyanını nereden çıkartıcağım cevabınızı bekliyorum iyi akşamlar.
 İleti: 4  ~  Kayıt Tarihi: 20/03/2005  ~  Son Ziyareti: 01/04/2005 Uygunsuz ileti bildir 

zara

1   Eklenme - 20/03/2005 :  16:08:42  Profili Göster  zara adlı üyenin Web Sitesi  zara adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle

Sayin ugrcn,

Verâset ilâmini geç çikardiginiz için herhangi bir cezâ ödemeniz söz konusu degildir. Cezâ, ancak, size intikâl eden gayrimenkulleri (kanuni süresinde) beyân etmediginiz ve vergi ziyâina sebeiyet verdiginiz için, vergi dairesince adiniza kesilebilir. Ödemeniz gereken vergi, verâset ve intikâl vergisidir.

Bunun için öncelikle, ölüm tarihinden itibaren dört ay içinde, gayrimenkûlün bagli bulundugu belediyeye müracaat etmeniz gerekir. ilgili belediyeye Degisiklik beyâni vereceksiniz. Tüm varislerin bu müracaati hep birlikte yapmasi gerekmez. Varislerden birisi de, tüm varisler adina (verâset ilâminin da ibrâzi ile birlikte) degisiklik beyânnâmesi ile, kendisine intikâl eden gayrimenkûlleri bildirmesi gerekmektedir.
Burada varisler için ayri ayri vergi mükellefi numarasi verileceginden, hem verâset ve intikâl vergisi ödeyeceksiniz.
Ayrica; ayri ayri adlariniza (hisseniz oraninda) tahakkuk eden (normal)emlâk vergilerini de (yasal süresinde) ödemeniz gerekmektedir.

Kisaca; halen geç kalmis sayilmazsiniz. Verdiginiz bilgilere göre ölüm tarihinden itibaren dört aylik süre 10 Nisan 2005 tarihinde sona eriyor. Bu tarihe kadar islemlerinizi yaptirabilirsiniz.
 İleti: 689  ~  Kayıt Tarihi: 15/12/2004  ~  Son Ziyareti: 05/05/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

ugrcn

2   Eklenme - 20/03/2005 :  17:03:29  Profili Göster  ugrcn adlı üyenin Web Sitesi  ugrcn adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Cevap ve bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim icime su serptiniz desem yeridir [:)] tesekkur ediyorum tekrardan
 İleti: 4  ~  Kayıt Tarihi: 20/03/2005  ~  Son Ziyareti: 01/04/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

zara

3   Eklenme - 01/04/2005 :  22:41:03  Profili Göster  zara adlı üyenin Web Sitesi  zara adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle

Sayin ugrcn,

Eklemek istedigim bir husus vardir. Veraset ilami talepli davanizi süresinde açmazi yeterli olup,bazi durumlarda, (örmegin soy kütügünün çok karisik olmasi,mirasçialrin sayica çok olmasi gibi durumlarda) mirasçilik belgesinin alinmasi uzun sürebilmektedir. Sizden kaynaklanmayan bu yargi sürecinin uzamasi nedeni ile veraset ilamini 4 ay zarfinda ibraz edemediginiz takdirde, size herhangi bir yaptirim uygulanmaz. Vergi daireleri ve belediyenin ilgili emlak servisi, müracaat halinde gerekli müsamahayi göstermektedirler.
 İleti: 689  ~  Kayıt Tarihi: 15/12/2004  ~  Son Ziyareti: 05/05/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git
  Konu  

Hızlı Geçiş:
 Image Forums Snitz Forums 2000

Avukat hukuk mevzuat kanun içtihat

Avukatlar hukuk mevzuat yasa law legal
Hukuki Net

Wiki Blog Legal News directory Turkish Law in English Mevzuat Hukuk Arama Motoru

© Hukuki NET - Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı özel bir " Hukuk Rehberi " dir. İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale, kanun, hukuk forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan bir hukuk bilgi bankası sistemidir.
© Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp, herhangi bir ticari kurum, kuruluş, bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte, finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli bir hukuk sitesidir. Bununla birlikte Sitenin tüm hakları saklı olup, telif hakkı içeren içeriği izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz.
© Siteden yararlanmakla kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılmaktasınız. © Hukuki NET - Turkish Legal NetWork and Law Resources .

Hukuki NET Managed Dedicated Server Hizmetleri Netdirekt Hosting tarafından karşılanmaktadır.