Hukuki Net hukuk forumları adresi değişmiştir; Yeni Hukuk Forumları Hukuki.NET - EVDEN UZAKLAŞTIRMA,

Hukuk Forumları.
Üye Adı :
Şifreniz :
Şifreyi Anımsa

Üye Kayıt
  Anasayfa   Portal   Forumlar   Yönetim   SSS     Üye Kayıt
YENİ HUKUKİ NET : Hukuk Portalı  | Anasayfa  | Hukuk Forumları  | Hukukçu Blogları  | Aktif Konular  | Haberler  | Hukuk Ansiklopedisi  | Hukuk Arama  | Anketler  | Hukuk Siteleri  | Anketler  | Hukuk ilanları  | Dilekçeler ve Hukuk Programları  | Hukuk Terimleri

| Üye | Aktif Üyeler
Forum Kategorileri | Forum Arama | Programlar  |
Hukuk Arama Motoru | Site Ekle | Hukuk Güncel Haber | Mevzuat | Kanun | Khk. | Tüzük | Yönetmelik | İçtihat | Yarışma | Ne Yeni ? | Dizin 
 Tüm Forumlar
 Hukuki Forumlar
 Aile Hukuku - Miras Hukuku - Medeni Hukuk
  EVDEN UZAKLAŞTIRMA,
   Bu Foruma Tüm Üyeler YENİ KONU Ekleyebilir.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YANIT Ekleyebilir.
Yazar Konu  

felse

Eklenme - 17/01/2005 :  09:14:31  Profili Göster  felse adlı üyenin Web Sitesi  felse adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
EŞİMLE BOŞANMANIN EŞİĞİNDEYİM. 15.01.2005 GÜNÜ EŞİM, ANNE VE BABASINI YAŞADIĞIMIZ EVE GETİRME KONUSUNDA ISRARI ÜZERİNE TARTIŞTIK VE BENİ SOKAK ORTASINDA DÖVDÜ. EVE GELENE KADAR BU ŞİDDET VE DAYAK DEVAM ETTİ. GÖREN ŞAHİTLER OLDUĞU İÇİN KARAKOLU ARAYIP ŞİKAYETÇİ OLDUM VE 3 GÜNLÜK ADLİ TIP RAPORU ALDIM VE OLAY SAVCILIĞA SEVKETTİ SANIRIM. BİLDİĞİM KADARIYLA ORADAN DA AİLE MAHKEMESİNE GİDECEK. EŞİMİN EVDEN UZAKLAŞTIRILMA TALEBİNDE BULUNACAĞIM.

SORUM: EŞİM ALEYHİNE EVDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI ÇIKARSA VE ANNE VE BABASI ZORLA YAŞADIĞIMIZ EVE YERLEŞME NİYETİNDELER. EĞER BEN TAHLİYE ETMEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPARLARSA SUÇ İŞLEMİŞ OLURLAR MI?

YADA EVDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI ÇIKTIKTAN SONRA EŞİM EVE GELMEKTE ISRAR EDERSE NE YAPMAM GEREKİR.

imza
 İleti: 6  ~  Kayıt Tarihi: 19/10/2004  ~  Son Ziyareti: 30/03/2005 Uygunsuz ileti bildir 

Av.Ragıp Atay

1   Eklenme - 17/01/2005 :  09:25:05  Profili Göster  Av.Ragıp Atay adlı üyenin Web Sitesi  Av.Ragıp Atay adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
MADDE 1.- Türk Kanunu Medenisinde öngörülen tedbirlerden ayrı olarak, eşlerden birinin veya çocukların veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerinden birinin aile içi şiddete maruz kaldığını kendilerinin veya Cumhuriyet Başsavcılığının bildirmesi halinde, Sulh Hukuk Hakimi re'sen meselenin mahiyetini gözönünde bulundurarak aşağıda sayılan tedbirlerden bir
ya da birkaçına birlikte veya uygun göreceği benzeri başkaca tedbirlere de hükmedebilir:

Kusurlu eşin;
a) Diğer eşe veya çocuklara veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerine karşı şiddete veya korkuya yönelik davranışlarda bulunmaması,
b) Müşterek evden uzaklaştırılarak bu evin diğer eşe ve varsa çocuklara tahsisi ile diğer eş ve çocukların oturmakta olduğu eve veya işyerlerine yaklaşmaması,
c) Diğer eşin, çocukların veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerinin eşyalarına zarar vermemesi,
d) Diğer eşi, çocukları veya aynı çatı altında yaşayan aile bireylerini iletişim vasıtasıyla rahatsız etmemesi,
.........
Fiili başka bir suç oluştursa bile, koruma kararına aykırı davranan eşe ayrıca üç aydan altı aya kadar hapis cezası hükmolunur.

yasanın ilgili maddelerini yazdım. Yani eşiniz, sizin oturduğunuz eve gelemez, gelmeye çalışırsa cezalandırırlır

İleti: 1861  ~  Kayıt Tarihi: 27/06/2004  ~  Son Ziyareti: 29/09/2009 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

felse

2   Eklenme - 17/01/2005 :  10:26:02  Profili Göster  felse adlı üyenin Web Sitesi  felse adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
TEŞEKKÜR EDERİM.

BİR ŞEY DAHA EŞİM BENİ DÖVDÜĞÜNDE ŞİKAYETÇİ OLDUM VE 3 GÜNLÜK ADLİ RAPORUM VAR OLAY 2 GÜN ÖNCE OLDU VE SAVCILIĞA SEVK EDİLDİ. İFADEMDE BENİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİĞİNİ VE ŞİDDETLİ DAYAĞA MARUZ KALDIĞIMI BİLDİRDİM. ŞAHİTLERİN İFADESİ DE BU DOĞRULTUDA SAVCI OLAYI AİLE MAHKEMESİNE İNTİKAL ETTİRMEDEN HERHENGİ BİR CEZA UYGULAR MI?

AYRICA EVDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLMEDEN ÖNCE EŞİM ÇEYİZLE EDİNDİĞİM (DÜĞÜN SIRASINDA AYRINTILI OLARAK ALTIN VE EŞYA ŞEKLİNDE KENDİSİ VE KEFİL OLARAK BABASININ İMZASI OLAN ÇEYİZ SENEDİNDEKİ EŞYALAR) EŞYALARA ZARAR VERİR VEYA SATARSA BU ÇEYİZ SENEDİYLE BOŞANDIKTAN SONRA TALEP EDEBİLİR MİYİM?

BU ÇEYİZ SENEDİ ŞAHİTLER HUZURUNDA İMZALANMIŞTIR. BU SENEDİNİ DİKKATE ALIRLAR MI? GEÇERLİLİĞİ OLUR MU?

imza
 İleti: 6  ~  Kayıt Tarihi: 19/10/2004  ~  Son Ziyareti: 30/03/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git
  Konu  

Hızlı Geçiş:
 Image Forums Snitz Forums 2000

Avukat hukuk mevzuat kanun içtihat

Avukatlar hukuk mevzuat yasa law legal
Hukuki Net

Wiki Blog Legal News directory Turkish Law in English Mevzuat Hukuk Arama Motoru

© Hukuki NET - Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı özel bir " Hukuk Rehberi " dir. İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale, kanun, hukuk forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan bir hukuk bilgi bankası sistemidir.
© Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp, herhangi bir ticari kurum, kuruluş, bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte, finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli bir hukuk sitesidir. Bununla birlikte Sitenin tüm hakları saklı olup, telif hakkı içeren içeriği izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz.
© Siteden yararlanmakla kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılmaktasınız. © Hukuki NET - Turkish Legal NetWork and Law Resources .

Hukuki NET Managed Dedicated Server Hizmetleri Netdirekt Hosting tarafından karşılanmaktadır.